Mēnessakmens, ūdens opāls (Moonstone, Лунный камень, Адуляр)

Mēnessakmens (ūdens opāls) – iekšējās augšanas un spēka akmens. Nes labu veiksmi, palīdz paredzēt nākotni, palielina intuīciju, nes panākumus mīlestībā un sniedz veiksmi kā uz zemes, tā jūrā. Balansē vīrišķās un sievišķās vibrācijas. Mēnessakmens sniedz pārliecību un mierīgumu. Atver sirdi, un ļauj enerģijai dziedēt apakšējās čakras. Mazina emocionālās traumas. Maigi nomierina enerģijas lauku (auru), attīra no negatīvās enerģijas. Pastiprina dabiskos aizsarginstinktus. Intuitīvi palīdz sekot pareizajam virzienam. Piesaista cilvēku sirdis, palīdz atbrīvoties no emocionālās spriedzes un bailēm no nezināmā. Nerekomendē lietot uguns stihijas zīmēm (aunam, lauvai, strēlniekam).

Lieliski sader kopā ar zeltaini dzelteno labradorītu (zeltaini dzeltenais labradorīts nes spēcīgu vīrišķo enerģiju, mēnessakmens – sievišķo). Lai labāk sabalansētu vīrišķās un sievišķās enerģijas mēnesakmeni var kombinēt arī ar saulesakmeni, savukārt merlinīts palīdz akcentēt mēnessakmens maģiskās īpašības. Lai pastiprinātu psihiskās spējas (gaišredzību u.c.) var kombinēt ar labradorītu, ametista kristāliem vai moldavītu, lai pastiprinātu psihisko aizsardzību – ar melno turmalīnu.

Stimulē epifīzes darbību un balansē hormonu ciklus ar dabas ritmiem. Palīdz gremošanas un reproduktīvajai sistēmai, mazina stresu un bezmiegu. Palīdz dziedēt tūsku, paralīzes, multiplo sklerozi, artrītu, galvas sāpes un kuņģi. Mazina baiļu sajūtu un uzlabo atmiņu. Dziedē nervu sistēmu, pielieto pie urīnizvadsistēmas, aknu, žultspūšļa un mugurkaula slimībām, kā arī pie asins slimībām.

[3]

Daudzās pasaules valstīs uzskata, ka mēnesakmens ir spējīgs pasargāt cilvēku no kaitīgas Mēness ietekmes. Litoterapeiti apgalvo, ka mēnesakmens izstradājumi vai vienkārši minerāla gabals jānēsā uz cilvēka ķermeņa epilepsijas lēkmju atvieglošanai, nekontrolējamo dusmu novēršanai, ārstēšanai no šausmām un bezmiega. Tas labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļu orgāniem, gremošanas sistēmu un hipofīzi, uzlabo limfas cirkulāciju, atvieglo dzemdības.

No seniem laikiem mēnesakmeni izmanto mīlestības iegūšanai. Ļaudīm, kas cieš no vientulības, ir jānēsā brošas ar šo minerāli kreisajā pusē. Akmens ne tikai pievelk mīlestību, bet arī atmodina šīs jūtas tā īpašniekā. Mēnesakmens gredzens, kas ir nēsājams uz kreisās rokas, koriģē cilvēka jūtas, palīdz izvairīties no konfliktiem, noņem stresu, padara tā saimnieku par pacietīgāku un žēlsirdīgāku. Gredzens uz labās rokas palīdz pilnībā atslābināties, modina fantāziju un radošo iedvesmu. Speciālisti apgalvo, ka meditācija ar mēnesakmeni palīdz atklāt zemapziņu kā arī apslēptās spējas un talantus. Astrologi nerekomendē lietot mēnesakmens spēku ugunīgām zīmēm — Aunam, Lauvai, Strēlniekam. Pārējām zodiaka zīmēm viņš nav aizliegts. Tas īpaši rekomendējams Vēžiem. [23]

Palīdz līdzsvarot hormonus menstruāciju laikā. Palīdz arī hormonālā līmeņa izmaiņu laikā - pubertāte un menopauze. Tāpat izmanto ārstējot neauglību.

Tibetas medicīnā mēnessakmeni pielieto dvēselisku slimību izdziedināšanai, epilepsijas un nervu sistēmas ārstēšanai. Izmanto ārstējot nieru slimības, aknu un žultsceļu, urīnpūšļa un urīnizvadkanālu ārstēšanā, pie paralīzes, tūskām un izgulējumiem, pie infekciozām saslimšanām, bezmiega, artrītiem, drudža, sepses, astmas, pie asins saslimšanām, hroniska mandeļu iekaisuma, mugurkaula slimībām, pie lūzumiem un kaulaudu iekaisuma.

Mēnessakmens mierina prātu, atmodinot sapņainību, mierīgumu un maigumu, novērš dusmas un iekšējo spriedzi, sekmē intuīcijas un iztēles attīstību, dod atvieglojumu tiem, kas negatīvi izjūt pilnmēness ietekmi. Ja mēnessakmeni aplūko mēnesnīcā, tas atnesīs sirdsmieru.No seniem laikiem mēnessakmeni izmanto mīlestības piesaistīšanai. Ļaudīm, kas cieš no vientulības jānēsā broša ar to kreisajā pusē. Akmens ne tikai piesaista mīlestību, bet arī atmodina šīs augstās jūtas savā īpašniekā. Gredzens, kurš nēsājams uz kreisās rokas, koriģē cilvēka jūtas, palīdz izvairīties no konfliktiem, noņem stresu, padara to iejūtīgu un žēlsirdīgu. Gredzens uz labās rokas palīdz pilnībā atslābināties, atmodina fantāziju un radošas domas.

Astrologi nerekomendē lietot mēnessakmeni uguns zīmēm - Aunam, Lauvai, Strēlniekam. Pārējām zodiaka zīmēm nav aizliegts. Īpaši derīgs ir Vēzim.

Mēnessakmens ir radošo profesiju talismans: literātu, muzikantu, gleznotāju. Tas atklāj viņu talantus, dāvā iedvesmu, pamudina uz radošām domām. [18]

Mēness akmens, kas tulkojumā no indiešu valodas nozīmē – mēness starojums, iemieso sevī krāsu no mēness atspulga. Akmenim piemīt atvēsinoša, atspirdzinoša enerģija, kas lieliski nomierina prātu. Tas satur ēteri, gaisu un uguni un ir cieši saistīts ar cilvēka emocijām.

Mēness akmens otrs nosaukums ir džandarakands, tas īpaši piesaista cilvēkus, kuriem patīk lūkoties mēness gaismā. Kā ikdienā ūdens, šis akmens ir nepieciešams ļaudīm, kas pilnmēness naktīs kļūst nemierīgi, kam grūti pārvarēt dažādas stresa situācijas.

Ārstnieciskās īpašības:
 • Daudzās pasaules valstīs uzskata, ka mēnesakmens ir spējīgs pasargāt cilvēku no kaitīgas Mēness ietekmes.
 • Litoterapeiti apgalvo, ka mēnesakmens izstradājumi vai vienkārši minerāla gabals jānēsā uz cilvēka ķermeņa epilepsijas lēkmju atvieglošanai, nekontrolējamo dusmu novēršanai, ārstēšanai no šausmām un bezmiega. Tas labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļu orgāniem, gremošanas sistēmu un hipofīzi, uzlabo limfas cirkulāciju, atvieglo dzemdības.
Maģiskas īpašības:
 • No seniem laikiem mēnesakmeni izmanto mīlestības iegūšanai.
 • Ļaudīm, kas cieš no vientulības, ir jānēsā brošas ar šo minerāli kreisajā pusē. Akmens ne tikai pievelk mīlestību, bet arī atmodina šīs jūtas tā īpašniekā. Mēnesakmens gredzens, kas ir nēsājams uz kreisās rokas, koriģē cilvēka jūtas, palīdz izvairīties no konfliktiem, noņem stresu, padara tā saimnieku par pacietīgāku un žēlsirdīgāku.
 • Gredzens uz labās rokas palīdz pilnībā atslābināties, modina fantāziju un radošo iedvesmu.
 • Speciālisti apgalvo, ka meditācija ar mēnesakmeni palīdz atklāt zemapziņu kā arī apslēptās spējas un talantus.
 • Palīdz līdzsvarot hormonus menstruāciju laikā. Tāpat izmanto ārstējot neauglību.
 • Tibetas medicīnā mēnessakmeni pielieto dvēselisku slimību izdzidināšanai, epilepsijas un nervu sistēmas ārstēšanai.
 • Izmanto ārstējot nieru slimības, aknu un žultsceļu, urīnpūšļa un urīnizvadkanālu ārstēšanā, pie paralīzes, tūskām un izgulējumiem, pie infekciozām saslimšanām, bezmiega, artrītiem, drudža, sepses, astmas, pie asins saslimšanām, hroniska mandeļu iekaisuma, mugurkaula slimībām, pie lūzumiem un kaulaudu iekaisuma.
 • Astrologi nerekomendē lietot mēnesakmens spēku ugunīgām zīmēm — Aunam, Lauvai, Strēlniekam. Pārējām zodiaka zīmēm viņš nav aizliegts. Tas īpaši rekomendējams Vēžiem.
[34]

Daudzās pasaules valstīs uzskata, ka mēnesakmens ir spējīgs pasargāt cilvēku no kaitīgas Mēness ietekmes. Litoterapeiti apgalvo, ka mēnesakmens izstradājumi vai vienkārši minerāla gabals jānēsā uz cilvēka ķermeņa epilepsijas lēkmju atvieglošanai, nekontrolējamo dusmu novēršanai, ārstēšanai no šausmām un bezmiega. Tas labvēlīgi iedarbojas uz urīnceļu orgāniem, gremošanas sistēmu un hipofīzi, uzlabo limfas cirkulāciju, atvieglo dzemdības.

No seniem laikiem mēnesakmeni izmanto mīlestības iegūšanai. Ļaudīm, kas cieš no vientulības, ir jānēsā brošas ar šo minerāli kreisajā pusē. Akmens ne tikai pievelk mīlestību, bet arī atmodina šīs jūtas tā īpašniekā.

Mēnesakmens gredzens, kas ir nēsājams uz kreisās rokas, koriģē cilvēka jūtas, palīdz izvairīties no konfliktiem, noņem stresu, padara tā saimnieku par pacietīgāku un žēlsirdīgāku. Gredzens uz labās rokas palīdz pilnībā atslābināties, modina fantāziju un radošo iedvesmu.

Speciālisti apgalvo, ka meditācija ar mēnesakmeni palīdz atklāt zemapziņu kā arī apslēptās spējas un talantus.

Astrologi nerekomendē lietot mēnesakmens spēku ugunīgām zīmēm — Aunam, Lauvai, Strēlniekam. Pārējām zodiaka zīmēm viņš nav aizliegts. Tas īpaši rekomendējams Vēžiem. [18]

Mēness akmens daudzu tautu mītos un leģendās tiek saistīts ar MĒNESS spēku. Mēnes gan palīdz cilvēkiem, gan tos nosoda par nepareizām rīcībām. Kā piemēram Sibīrijas tautu ticējums vēsta, ka mēness nosoda sievietes kuras izplata nepatiesas ziņas, baumas. Tās staigāja ar zemu noliektu galvu un sejā bija redzamas skumjas. Par meness akmeni vēsta arī senie raksti no Dienvid Mezopotāmijas (I gs. pirms mūsu ēras). Tajā laikā cilvēki īpaši cienīja un vērtēja akmens maģisko spēku. Pilnmēnes laikā (kad akmens maģiskais spēks ir vislielākais) tie akmeni lika zem mēles un izteica lūgšanas un burvestības. Senās Grieķijas laikā vāldīja uzskats, ka akmens dāvāja laimi tikai labiem cilvēkiem, ļauniem cilvēkiem tas varēja sagadāt pat pēkšņu nāvi. Viduslaiku periodā bija paraža akmeni nēsāt jaunām meitenēm, jo ticēja, ka tas atnesīs laimi un mīlestību. Anglijā bija ticējums, ka akmens deva cilvēkiem spējas skaisti un pārliecināti runāt. Tāpēc bija ieraža, oratoriem, deputātiem, advokātiem pirms kāpšanas tirbīnē runas teiikšanai uzvilkt gredzenu ar mēness akmeni.

Mēness akmens dabā ir ļoti reti sastopams mnerāls. Indijā akmeni uzskata par svētu, kas nes laimi un veiksmi. To pārdeva noliktu tikai uz dzeltena audekla, jo dzeltenā krāsa Indijā arī svēta. Bieži to nēsā pāri (vīrietietis un sieviete), jo tas pastiprina savatarpējās jūtas. Pēc seniem ticējumiem akmeni var uzskatīt par vienu no labākajiem dabas pshoterapeitiem. Jauna mēnes laikā akmens paliek aukstāks un spožāk zaigo (spīd), jo uzņem mēness enerģiju. Akmeni nav ieteicams nēsāt pastāvīgi. Īpaši ieteicams nēsāt sievietēm pirms menstuāciju laikā.

  Palīdz mīlas lietās
 • Veicina vieglā pārvarēt problēmas ceļā uz laimi
 • Sarežģītās situācijās palīdz pieņet saprātīgus lēmumus.
 • Pastiprina spējas runāt ar pārliecību.
 • Lai nomierinātu nervus, akmeni ieteicams nēsāt sudraba ietvarā.
 • Akmeni nēsājot kaprīziem cilvēkiem, jāuzmanās jo var pasliktināties pašsajūta.
 • Pārlieku pašpārliecinātiem un nespējīgiem uzklaisīt citu viedokli akmenis mazina šīs rakstura iezīmes.
 • Akmens aizkavē precētām dāmām dažādas histērijas lēkmes, nepieļauj strīdus ar vīriem.
 • Mazina kaisli sievietē. Ieteicams nēsāt vīriešiem lai izvairītos no pārlieku uzbudinātām sievietēm.
 • Pastāv uzskats, ka akmens dziedē epilepsiju un nieres. Ceilonā akmeni lieto kā amuletu pret epilepsiju.
 • Palīdz garīgas pārslodzes gadījumā
 • Ieteicams nēsāt paralīzes, tūskas, asins saslimšanu, bezmiega, artīta, astma, mugurkaula saslimšanu, hepatīta gadījumos.
 • Palīdz mandeļu hronisko saslimšanu gadījumā.
 • Palīdz kaulu lūzumu gadījumos.
 • Palīdz mazināt skumjas un depresiju.
 • Mazina baiļu sajūtu.
 • Viegāk ir parvarēt konflikta situācijas, kuras saistītas ar smagiem pārdzīvojumiem un emocionālu spriedzi.
 • Pastiprina cilvēkam dabiskos aizsarginstinktus.
 • Uzlabo atmiņu.
 • Padara bagātāku emocionālo dzīvi.
[8]

Mēnesakmens - palīdz atjaunot attiecības, samierināt mīļakos pēc strīda. Attīsta runas (oratora) spējas, sevišķi valkājot to gredzenā· Sarežģītās situācijās palīdz pieņet saprātīgus lēmumus. Palīdz mīlas lietās,Veicina spēju vieglāk pārvarēt problēmas ceļā uz laimi. Pastiprina spējas runāt ar pārliecību. Lai nomierinātu nervus, akmeni ieteicams nēsāt sudraba ietvarā. Akmeni nēsājot kaprīziem cilvēkiem, jāuzmanās jo var pasliktināties pašsajūta.Pārlieku pašpārliecinātiem un nespējīgiem uzklausīt citu viedokli akmenis mazina šīs rakstura iezīmes. Akmens aizkavē precētām dāmām dažādas histērijas lēkmes, nepieļauj strīdus ar vīriem. Mazina kaisli sievietē. Ieteicams nēsāt vīriešiem lai izvairītos no pārlieku uzbudinātām sievietēm. Pastāv uzskats, ka akmens dziedē epilepsiju un nieres. Ceilonā akmeni lieto kā amuletu pret epilepsiju.

Palīdz garīgas pārslodzes gadījumā. Ieteicams nēsāt paralīzes, tūskas, asins saslimšanu, bezmiega, artīta, astmas, mugurkaula saslimšanu, hepatīta gadījumos.Palīdz mandeļu hronisko saslimšanu gadījumā. Palīdz kaulu lūzumu gadījumos.·Palīdz mazināt skumjas un depresiju. Mazina baiļu sajūtu. Viegāk ir pārvarēt konflikta situācijas, kuras saistītas ar smagiem pārdzīvojumiem un emocionālu spriedzi. Pastiprina cilvēkam dabiskos aizsarginstinktus. Uzlabo atmiņu. Padara bagātāku emocionālo dzīvi.

Mēness akmens daudzu tautu mītos un leģendās tiek saistīts ar MĒNESS spēku. Mēness gan palīdz cilvēkiem, gan tos nosoda par nepareizām rīcībām. Kā piemēram Sibīrijas tautu ticējums vēsta, ka mēness nosoda sievietes kuras izplata nepatiesas ziņas, baumas. Tās staigāja ar zemu noliektu galvu un sejā bija redzamas skumjas. Par meness akmeni vēsta arī senie raksti no Dienvid Mezopotāmijas (I gs. pirms mūsu ēras). Tajā laikā cilvēki īpaši cienīja un vērtēja akmens maģisko spēku. Pilnmēnes laikā (kad akmens maģiskais spēks ir vislielākais) tie akmeni lika zem mēles un izteica lūgšanas un burvestības. Senās Grieķijas laikā vāldīja uzskats, ka akmens dāvāja laimi tikai labiem cilvēkiem, ļauniem cilvēkiem tas varēja sagadāt pat pēkšņu nāvi. Viduslaiku periodā bija paraža akmeni nēsāt jaunām meitenēm, jo ticēja, ka tas atnesīs laimi un mīlestību. Anglijā bija ticējums, ka akmens deva cilvēkiem spējas skaisti un pārliecināti runāt. Tāpēc bija ieraža, oratoriem, deputātiem, advokātiem pirms kāpšanas tirbīnē runas teiikšanai uzvilkt gredzenu ar mēness akmeni.

Mēness akmens dabā ir ļoti reti sastopams minerāls. Indijā akmeni uzskata par svētu, kas nes laimi un veiksmi. To pārdeva noliktu tikai uz dzeltena audekla, jo dzeltenā krāsa Indijā arī svēta. Bieži to nēsā pāri (vīrietietis un sieviete), jo tas pastiprina savstarpējās jūtas. Pēc seniem ticējumiem akmeni var uzskatīt par vienu no labākajiem dabas psihoterapeitiem. Jauna mēnes laikā akmens paliek aukstāks un spožāk zaigo (spīd), jo uzņem mēness enerģiju. Akmeni nav ieteicams nēsāt pastāvīgi. Īpaši ieteicams nēsāt sievietēm pirms menstruāciju laikā. [9]

 • Iekšējās izaugsmes un spēka akmens
 • Palielina intuīciju un jūtīgumu, palīdz apzināt neapzināto
 • Ceļotāju akmens, kas piesaista veiksmi gan uz zemes, gan jūrā
 • Šoferiem iesaka turēt mašīnā, drošam ceļam nakts laikā
 • Nes sevī uztverošu, pasīvu, sievišķu enerģiju
 • Balansē iņ un jaņ enerģijas
 • Līdzsvaro garastāvokli
 • Mazina emocionālās traumas un sekmē to dziedināšanu
 • Nomierina vētrainas reakcijas saspringtās situācijās
 • Nomierina emocijas, sniedz pārliecību un mieru
 • Veicina vieglus sapņus
 • Palielina psihiskās spējas un attīsta gaišredzību
 • Iedvesmo jauniem aizsākumiem
 • Lielisks „mačo” tipa vīriešiem vai pārmēru agresīvām sievietēm
 • Novietots uz saules pinuma tas atbrīvo no veciem, traucējošiem emocionāliem modeļiem un ārstē gremošanas sistēmas augšējās daļas traucējumus, kas radušies emocionalitātes rezultātā
 • Atvieglo grūtniecības periodu, dzemdības un krūts barošanas laiku (pilnmēness laikā labāk nenēsāt)
 • Meditācija ar mēnessakmeni ļauj ieskatīties dziļi sevī un ieraudzīt savas dzīves trūkstošās daļas

Ārstnieciskās īpašības

 • Palīdz gremošanas un reproduktīvajai sistēmai
 • Dziedē tūsku, paralīzes, multiplo sklerozi, artrītu, galvassāpes
 • Pielieto pie urīnizvadsistēmas, aknu, žultspūšļa, mugurkaula slimībām
 • Mazina baiļu sajūtu un uzlabo atmiņu
 • Mazina stresu un bezmiegu
 • Lieto šoka situācijās

Eleksīrs no mēnessakmens tradicionāli tiek lietots pie bezmiega, bet pašu akmeni lieto pie mēnessērdzības [26]

VarietāteBelomorīts[58], Labradorīts[2], Varavīksnes mēnessakmens[2]
Ļoti saderTirkīzs[17], Koraļi[17], Lazurīts[17]
SaderLabradorīts[17], Rodohrozīts[5], Rodonīts[5], Zilais kvarcs[5], Zilais safīrs[17], Akvamarīns[17], Ametists[17], Berils[17]
NeitrālsObsidiāns[17]
Šaubīgii nesaderMelnais ahāts[17]
NesaderHalcedons[17][17]
Galīgi nesaderGranāts[17], Hematīts[17], Jašma[17], Karneols[17]
Krāsa Sudraba zila[5], Zila[2], Zaļa[2][37], Purpursarkana[2], Sarkanīga[37], Rozā[2], Pelēka[2], Persiku[4], Dzeltena[2], Brūna[2], Brūngana[37], Dzeltenbrūna[4], Bezkrāsaina[2][37], Balta[2][4][37], Pienbalta[5]
Spīdums Stikla[37][58], Zīda[58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[][37], Puscaurspīdīgs[37]
Cietība 6 - 6,5[37][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3], 2. krusta kaula, sakrālā[3][4], 3. saules pinuma Manipuru[3][7], 4. sirds (Heart) Anahata[7][2][58], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[3][7][4][5], 7. vainaga (Crown) Sahasrara[7][4][5]
Vibrācija 4[3][4]
Stihija Ēters[7], Ūdens[3][7][2], Vējš[5], Zeme[7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3][7][2][58], Strēlnieks (Sagittarius)[5], Skorpions (Scorpio)[3][7][4], Svari (Libra)[3][4], Vēzis (Cancer)[3][7][4][2][5][58]
Planētas Mēness[7][2][5]
Ercengelis Gabriels[3], Haniels[3], Raguels[3]
Enerģija Dziedināšanas[5], Laimes[5], Mīlestibas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7], Spēju[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[2][58]
Kaites Žultspūslis[2], Vemšana[4], Veselība un dziedēšana[4], Ūdens saglabāšana[4], Urīnceļi[58], Urīnpūšļa slimības[58][2], Tūska[58][4], Izkliedētā skleroze[4], Sadzīšana[4], Sieviešu reproduktīvie orgāni[33], Paralīze[2], Plaukstas[33], Pubertāte[4], Neauglība[4][2], Nervu sistēma[2], Nieres[58][2], Menopauze[4], Menstruācijas[4], Miegs[2], Migrēna[9], Muskuļi/skelets[4], Pirmsmenstruālais sindroms[4], Laktācija[4], Līdzsvaro hormonus[4], Kauli[2], Kodumi[4][4], Kuņģis[4], Insults[2], Galvassāpes[4], Grūtniecība[4], Hipofīze[4], Hormonālais disbalanss[2], Epilepsija[58][2], Drudzis[2], Dzemdības[4], Dzimšana[4], Bezmiegs[4][2], Aizkuņģa dziedzeris[4], Aknu slimības[2], Aptaukošanās[4], Artrīts[2][4], Asinsrite[4], Astma[2], Slikts asins satāvs[2]
Emocionālā ietekme Sapņi[2], Garastāvokļa pārmaiņas[4], Nosvērtība[4], Maigums[2], Miers[2], Emocionālais līdzsvars[4], Laime[4], Harmonija[4], Pozitīva enerģija[4], Emocionāla dziedināšana[4], Dusmas[4], Dzimšanas depresija[4], Centrēšanās[4], Cerība[4], Bailes no tumsas[4], Barošana[4]
Garīgā ietekme Augstākās valstības[4], Vīziju meklējumi[4], Savienošanās ar augstākajām pasaulēm[4], Vairo \ stimulē sapņus[4], Kalpošana cilvēcei[4], In enerģija[4], Intuīcija[4], Gaišredzība[4], Senās gudrības[4], Droši ceļojumi[4], Dziedināšana vairo apzināšanos[4], Enerģijas darbs[4], Aizsardzība[4], Augstākā apziņa un griba[4], Auras aktivizācija[4], Balansē auru[4], Paplašina apziņu[4], Psihiskā aizsardzība[4]
Gada-dienas akmens 13[5]
Dzimšanas akmens Oktobris[5], Augusts[5], Jūnijs[5], Aprīlis[5]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula KAlSi3O8[58][37][2], Na(90-70%) Ca(10-30%) (Al,Si)AlSi2 O8 - nātrija kalcija alumīnija silikāts[4]
Blīvums (g/cm3) 2,6[37][58]
Atradnes Birma[37], Krievija[4], Šrilanka[37]