Hematīts (Hematite, Гематит)

Hematīts – prāta akmens. Pielieto, lai uzlabotu attiecības un palielinātu intuīciju. Hematīts atgādina, ka eksistē vienīgi tie ierobežojumi, kurus jūs pats sev uzliekat. Tas palīdz sabalansēt emocijas un enerģijas starp ķermeni, prātu un garu, remdē dusmas. Hematīts ne tikai kliedē negatīvās enerģijas, bet arī transformē tās Visuma mīlestības enerģijā. Atklāj pasauli no citas puses, pievēršot uzmanību dažādām zīmēm, Sargeņģeļa brīdinājumiem. Cilvēkiem, kuri sevi ir fiziski un emocionāli attīrījuši, hematīts palīdz vadīt vairāk gaismas un enerģijas. Silda un aktivizē organismu, radot spēka sajūtu (iekšējo enerģiju). Iezemē un centrē cilvēka organismu. Aizsardzības akmens (aizsargā arī no astrāliem uzbrukumiem). Veicina dzelzs absorbciju tievajās zarnās, uzlabojot organisma apgādi ar skābekli. Uzlabo atmiņu, sirdsdarbību, noņem stresu, nervu darbības traucējumus, bezmiegu. Palīdz apturēt asiņošanu, stiprina nieres, aknas un aizkuņģa dziedzeri. Attīra asinis, uzlabo asinsriti, mazina iekaisumu. Normalizē asinsspiedienu. Pielieto arī pie audzējiem.

[3]

Noņem spriedzi, īpaši pārlidojumu laikā, uzlabo enerģētiku un sirdsdarbību. Vairo intuīciju, dod iekšējo enerģiju. Indieši hematītu uzskata par gudrības un drošsirdības simbolu. Hematīts tiek izmantots kā talismans pret asiņošanu, to dēvē par "asins akmeni", līdz ar to tas regulē asinsriti un nomierina. Akmeni izmanto attiecību uzlabošanai. Hematīta rotaslietas ieteicams nēsāt uz kreisās rokas.

Hematīts īpaši nav ieteicams Dvīņu un Jaunavas zīmē dzimušajiem. Vispiemērotākais Skorpiona zīmē dzimušajiem, kuri šo akmeni var izmantot maģijai un darbam ar astrālu. Piemērots Vēža zīmē dzimušajiem. [18]

Grāmatās, kurās tiek aprakstīti maģiskie rituāli, Hematīts ir noteikts, kā šo darbību atribūts. Ar viņa palīdzību izsauca stihiju garu, sazinās ar mirušo dvēselēm, saudzē sevi no tumšiem spēkiem. Uskata, ka Hematīts aizsargā savu īpašnieku no jebkura astrālo spēku uzbrukuma, atklāj cilvēkam pasauli no jaunās puses, palīdz atšifrēt zīmes, kuras sūta Visums. Tā kā Hematīts ir spējīgs dot savam īpašniekam drosmi, viņš ir vīriešu, un, pirmkārt, karotāju, aizsargs. Arī sievietes arī var izmantot Hematītu, kā talismanu. Tas viņām palīdz profesionālā apmācībā un jebkura uzņēmuma sākumā. [22]

No izseniem laikiem ir uzskats, ka gematits attīra asinis, nostiprina asinsrita orgānus — nieres, aknas un liesu. Viņu rekomendē likt uz orgāniem kurās notiek vāja asinsrite.

Pirmlaikos šis akmens bija vērtējams kā spēcīgs maģisks amulets. Šīs viņa īpašības ir atzīmētas izsenā traktātā par dārgakmeņiem, uzrakstītais Azhaliem Babilonskim priekš pontiešu valdnieka Mitridata (mirušā 63 g. līdz mūsu ērai). Priesterienes Isidi Izsenā Ēģiptē izdaiļoja sevi ar gematitu rituālu veikšanas laikā, tā kā skaitījās, ka gematits ne tikai aizsargā tos no tumšiem spēkiem, bet arī apsargā dievieti, kas nokāpj ceremonijas laikā uz Zemi. Kā maģisku talismanu cienīja to Senā Grieķijā un Senā Romā. Zināms, ka romiešu leģionāri, dodoties iekarotāju gājienos, obligāti ņēma līdzi izstrādājumu no šā akmens (biežāk par visu mājas dieva figūru), tā kā tika pārliecināti, ko minerāls piešķirs tiem vīrišķīgumu un drosmi. Gematita popularitātes virsotne nācās uz vidējiem gadsimtiem, kad magi, brīnumdari un alķīmiķi vienkārši nevarēja bez viņa apieties. Grāmatās, kurās apraksta maģiskus rituālus, gematits ir šo darbību noteikts atribūts. Ar viņa palīdzību izsauca stihiju garu, sazinajās ar mirušo dvēselēm, aizsargāja sevi no nelabā spēka. Skaitās, ka gematits aizsargā savējo īpašnieku no jebkuriem astrāliem uzbrukumiem, ver vaļā cilvēkam pasauli no jaunas puses, palīdz atšifrēt zīmes, ko nosūta ļaudīm Visums. Astrologi rekomendē nēsāt gematitu Vēžiem un Skorpioniem. Dvīņiem, Jaunavām un Zivīm viņš kategoriski ir aizliegts. Pārējām zīmēm vajag nēsāt tikai tajā gadījumā, ja tie nodarbojas ar maģisku praksi. [23]

Marsa akmens. Indijā gudrības uz drošsirdības simbols. Aizsargā no jebkuriem uzbrukumiem, t.sk. astrāliem. Neparasti lielas enerģijas spēks, labi apkaro audzējus, stiprina nieres, aknas, aizkuņģa dziedzeri, uzlabo asinsriti un attīra asinis, uzlabo to sastāvu, dod spēku un izlēmību. (Tā pat darbojas arī brūnā jašma, halcedons, magnēts).

Dod lielu atbalstu, ja jūs mīlat šo akmeni. Ārstē nervu sistēmu. Apstādina jebkuru asiņošanu, palīdz pret iekaisumiem, ievainojumiem, remdē dusmas. Ārstē acu ekzēmu un asarošanu, kuņģa čūlu. Labi der tiem, kam ir zems asins spiediens.

Pēc ķermeņa attīrīšanas paceļ no fiziskām sajūtām augstāko jūtu pasaulē (valkājot to kā rotājumu). Tajā apvienotas divas krāsas - zemes zaļā un asins sarkanā, akmens "pavada asins Garu" līdz katrai šūnai.

Cilvēciskās gudrības simbols. Attīsta drosmi, veicina optimistisku dzīves skatienu, palīdz izpaust gribas īpašības. [17]

Hematītu izmanto attiecību uzlabošanai. Hematīts tiek izmantots kā talismans pret asiņošanu, to dēvē par "asins akmeni". Tas regulē asinsriti, nomierina. Hematīts noņem spriedzi, īpaši pārlidojumu laikā, uzlabo enerģētiku un sirdsdarbību. Hematīts vairo intuīciju. Hematīta rotaslietas ieteicams nēsāt uz kreisās rokas. [8]

No izseniem laikiem ir uzskats, ka gematits attīra asinis, nostiprina asinsrita orgānus — nieres, aknas un liesu. Viņu rekomendē likt uz orgāniem kurās notiek vāja asinsrite. Gematita popularitātes virsotne nācās uz vidējiem gadsimtiem, kad magi, brīnumdari un alķīmiķi vienkārši nevarēja bez viņa apieties.

Grāmatās, kurās apraksta maģiskus rituālus, gematits ir šo darbību noteikts atribūts. Ar viņa palīdzību izsauca stihiju garu, sazinajās ar mirušo dvēselēm, aizsargāja sevi no nelabā spēka. Skaitās, ka gematits aizsargā savējo īpašnieku no jebkuriem astrāliem uzbrukumiem, ver vaļā cilvēkam pasauli no jaunas puses, palīdz atšifrēt zīmes, ko nosūta ļaudīm Visums.

Astrologi rekomendē nēsāt gematitu Vēžiem un Skorpioniem. Dvīņiem, Jaunavām un Zivīm viņš kategoriski ir aizliegts. Pārējām zīmēm vajag nēsāt tikai tajā gadījumā, ja tie nodarbojas ar maģisku praksi. [18]

Nosaukums "hematīts" cēlies no grieķu vārda haimatos, kas tulkojumā nozīmē "asinis". Minerāla un tā paveidu citi nosaukumi: asiņainais, sangvīns, dzelzs niere, sarkans dzelzainis.

Minerāla krāsa visbiežāk ir brūni-sarkana, dažbrīd var atrast gandrīz melnas krāsas akmeņus. Spīdums - metālisks vai pa pusei metālisks.

Pirmslaikos šis akmens tika novērtēts kā spēcīgs maģisks amulets.

Ārstnieciskas īpašības:

No izseniem laikiem ir uzskats, ka hematits attīra asinis, nostiprina asinsrites orgānus — nieres, aknas un liesu. Viņu rekomendē likt uz orgāniem kurās notiek vāja asinsrite.

Maģiskas īpašības:
 • Pirmlaikos šis akmens bija vērtējams kā spēcīgs maģisks amulets. Šīs viņa īpašības ir atzīmētas izsenā traktātā par dārgakmeņiem, uzrakstītais Azhaliem Babilonskim priekš pontiešu valdnieka Mitridata (mirušā 63 g. līdz mūsu ērai).
 • Priesterienes Isidi Izsenā Ēģiptē izdaiļoja sevi ar hematitu rituālu veikšanas laikā, tā kā skaitījās, ka hematits ne tikai aizsargā tos no tumšiem spēkiem, bet arī apsargā dievieti, kas nokāpj ceremonijas laikā uz Zemi.
 • Kā maģisku talismanu cienīja to Senā Grieķijā un Senā Romā. Zināms, ka romiešu leģionāri, dodoties iekarotāju gājienos, obligāti ņēma līdzi izstrādājumu no šā akmens (biežāk par visu mājas dieva figūru), tā kā tika pārliecināti, ko minerāls piešķirs tiem vīrišķīgumu un drosmi.
 • Ar tā palīdzību izsauca stihiju garu, sazinajās ar mirušo dvēselēm, aizsargāja sevi no nelabā spēka. Skaitās, ka hematits aizsargā savējo īpašnieku no jebkuriem astrāliem uzbrukumiem, ver vaļā cilvēkam pasauli no jaunas puses, palīdz atšifrēt zīmes, ko nosūta ļaudīm Visums.
 • Sievietes tāpat var izmantot hematītu kā talismanu. Tām viņš palīdz profesionālā apmācībā un pie jebkādu uzņemšanos sākuma.
 • Iestrādāt hematītu var tikai sudrabā. Viņš nes laimi vīriešiem, kad viņu nēsā uz labās rokas rādītājpirksta, sievietēm – uz kreisās.
 • Rokassprādzē saasina dzirdi, krellēs – redzi.
 • Kulons palīdz cilvēkam labāk uztvert savu intuīciju.
 • Tiem, kas nenodarbojas ar maģiju, hematīts ne ar nedraud, taču arī nenes laimi. Personīgajā dzīvē akmens dod samērā lielu iekšējo enerģiju.
 • Cilvēkiem, kuri nēsā hematītu un prot ar to strādāt, pilnīgi negaidīti nomirst visi ienaidnieki.
 • Melnais hamatīts ir ļoti taisnīgs un gudrs, bet sarkanais – ekstravegants.
 • Kontaktā ar hematītu iziet ir viegli, tomēr gredzenā viņš nedaudz novēršas no cilvēka, darbojas vāji.Akmeni nav jēgas nēsāt ilgi, jo izpildot savu uzdevumu, iemācot cilvēku dzīvot ''neklūpot'', tas pārtrauc savu darbību.
 • Parasti akmens īpašnieks to sajūt – ir sajūta, ka akmens enerģija ir izsīkusi un tas ir miris.

 • Astrologi rekomendē nēsāt hematitu Vēžiem un Skorpioniem. Dvīņiem, Jaunavām un Zivīm viņš kategoriski ir aizliegts. Pārējām zīmēm vajag nēsāt tikai tajā gadījumā, ja tie nodarbojas ar maģisku praksi.
[34]

Senatnē uzskatīja, ka hematīts spēj sadziedēt rētas un apstādināt asinis. Mūsdienās tiek uzskatīts, ka hematīts „ tīra asinis”, palīdz ārstēt asins slimības, labdabīgi iedarbojas uz aknām, nierēm un liesu. Tāpat arī labi iedarbojas uz hormonāliem traucējumiem un stimulē seksuālo enerģiju. Noņem galvassāpes un” izlīdzina” asinsspiedienu. [20]

Šis skaistais akmens ir dzelzs oksīds, cilvēki lai uzlabotu savu asins sastāvu lieto uzturā dzērvenes (galveno kārt dzelzs dēļ), šis akmens arī dabīgā veidā satur dzelzi un tā vibrācijas. Hematīts tiek izmantots jau kopš neatminamiem laikiem - samaltā veidā tas tika izmantots Indiāņu kultūrā, kad pirms rituāliem uz sejas tie zīmēja sarkanās svītras - jā, zinu izskatās kur te sarkans, bet ja to samaļ rodas sarkanas krāsas pulveris. Tā arī nosaka, vai šis akmens ir dabīgs- pa neglazētu porcelānu ar to novelk līnju, ja līnija ir sarkana hematīts ir dabīgs! Hematīts ir asinsrades un asins tīrības akmens, tas spēj regulēt asins spiedienu, un ne tā kā parasti saka ka tas paaugstina, tas spēj arī samazināt - viss ir atkarīgs kā to nēsā! Šis akmens, ir uzskatāms par spēcīgāko astrālās aizsardzības akmeni- gan esat dzirdējuši par astrāliem ceļojumiem, tad šis akmens ir tieši tas kas aizsargā tā laikā Jūsu organismu- Jūs tajā varat atgriezties, bet nekas līdzi ar Jums neienāks, Jūsu fiziskajā ķermenī! Zinu, ka citiem šķiet, ka ceļo jau tikai speciālisti- nē viņi to dara vienkārši apzināti - ceļo praktiski visi! Esat jutuši tos sapņus, kad no kaut kurienes krītas - un pilnīgi pielecaties sēdus no sapņa- tas ir tas mirklis, kad Jūsu astrālais ķermenis ārkārtas situācijā atgriežas fiziskajā ķermenī (piemēram, kad tas astrālā plānā ticis apdraudēts). Šis akmens ir viens no labākajiem aizsargiem tieši no dažādiem apkārtnes astrāliem iemītniekiem. Tāpēc tos aktīvi sev līdzi nēsāja gaišreģi un dažādi magi- tie palīdzēja aizsargāties.

Ja, šis akmens ir aktivizēts, tas pieņem sava saimnieka stāvokli un rada tādu stingrību un pārliecību par sevi un savu darbību, pastiprina iespēju saprast savas intuitīvās izjūtas - asins ir galvenais informācijas nesējs cilvēkā, kas satur informāciju par dzimtu un visām katra saknēm - akmens palīdz saprast, ko īsti šī informācija nozīmē! Aktivizācija - lai akmens saprot un darbojas atbilstoši ar savu saimnieku! [33]

 • Nomierinošs, prātu un ķermeni atvēsinošs akmens
 • Dod drosmi, spēku, izturību un vitalitāti
 • Mentālā plānā hematīts koncentrē un fokusē
 • Nostiprina atmiņu un veicina oriģinālu domāšanu
 • Īpaši efektīgs akmens iezemēšanai un aizsardzībai
 • Sabalansē apziņu, ķermeni un dvēseli
 • Piemīt īpaši spēcīga Jaņ enerģija
 • Rada ap mums lauku, kurā esam drošībā no citu cilvēku negatīvām emocijām un domām
 • Astrālajos ceļojumos aizsargā dvēseli un atgriež viņu atpakaļ ķermenī

Ārstnieciskās īpašības

 • Uzlabo asinsriti, attīra asinis, uzlabo to sastāvu, aptur asiņošanu
 • Palīdz pret iekaisumiem, ievainojumiem, kuņģa čūlu
 • Stimulē dzelzs uzsūkšanos un iztaisno mugurkaulu
 • Pielieto audzēju gadījumā
 • Stiprina nieres, aknas, aizkuņģa dziedzeri
 • Atbrīvo no trauksmes, bezmiega
[26]
SaderPērles[17], Serdoliks[17], Melnais ahāts[17], Sarkanais kalcīts[5]
NeitrālsKarneols[17]
NesaderKalnu kristāls[17], Opāls[17], Almandīns[17]
Galīgi nesaderHrizoprazs[17], Mēnessakmens[17], Avanturīns[17], Berils[17], Dimants[17], Heliotrops[17]
Krāsa Sarkana[2][4], Tumši pelēka[35], Pelēka[4][5][37], Melna[2][4][37]
Svītra Ķiršu sarkana[35], Sarkana[2], Sarkanīgi brūna[30]
Spīdums Nespodrs[35][5], Zemains[5], Matēts[2], Metālisks[35][5][37][58], Vāji metālisks[5][58]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[35][30][37], Puscaurspīdīgs[35]
Cietība 5 - 6[5][58], 6[37]
Čakra 1. saknes Muladhara[3][7][4][58], 2. krusta kaula, sakrālā[7][58]
Vibrācija 9[3][4]
Stihija Ēters[7], Uguns[3], Zeme[3][7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[3], Udensvīrs (Aquarius)[3][4][2], Skorpions (Scorpio)[3][7][58], Vēzis (Cancer)[7][58], Auns (Aries)[3][4][2]
Planētas Marss[7][2], Merkurs[2]
Enerģija Aizsardzības[5], Dziedināšanas[5], Mīlestibas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58]
Kaites Vārgums[4], Vēnu paplašināšanās[9], Fiziskais spēks[4], Izkliedētā skleroze[4], Šauta brūce[9], Smēķēšana[4], Smēķēšanas pārtraukšana[4], Potence[58], Nervu traucējumi[4], Nieres[58][33][4], Menstruācijas[4], Menstrualas sāpes[9], Muguras sāpes[4], Liesa[58], Lūzums[4], Kaitīgs ieradums[4], Kāju krampji[4], Koncentrēšanās[4], Lauzti kauli[4], Jan enerģija[4], Iekaisums[4], Deguna asiņošanas sāpes[4], Detoksifācija[4], Dzelzs uzsūkšanās[4], Siena drudzis[9], Bezmiegs[4], Brūces[9], Aknas[58], Anēmija, mazasinība[4], Asins detoksifikācija[4], Asins recēšana[4], Asins tīrīšana[4], Asinsapgādes traucējumi[9], Asinsrite[58], Asinsrites sistēma[33], Asinsrites traucējumi[4], Audu reģenerācija[4], Augsts asisnsspiediens[4], Mazasinība[9], Regulē asinsspiedienu[58]
Emocionālā ietekme Emocionālās sāpes[4], Pašcieņa[4], Pašpārliecinātība[4], Negatīvisms[4], Drosme[4], Dusmas[4], Balanss[4]
Garīgā ietekme Sagatavotība[4], Līdzsvars[4], Harmonija[4], Aizsardzība[4], Apzināšanās[4]
Dzimšanas akmens Decembris[5], Marts[5]
Minerālu klase Oksīdu mirerāls[4]
Ķīmiskā formula Fe2O3[58][5][4][2]
Blīvums (g/cm3) 5,3[56][58]
Atradnes Alžīrija[2], ASV[2][56][58], Birma[37], Brazīlija[2][4][5][56][58], Čehija[2], Dienvidāfrika[2], Indija[4], Itālija[2][56][58], Kanāda[5], Kazahstāna[2], Ķīna[4][5], Krievija[2][56][58], Krievija-Urāli[56][58], Lielbritānija[2][5], Madagaskara[4], Maroka[4], Meksika[2], Nigērija[37], Šveice[2][56][58], Turkmenistāna[56][58], Ukraina[2][56][58], Vācija[2][5], Venecuāla[2]