Malahīts (Malachite, Малахит)

Malahīts – aizsardzības, balansa, transformācijas un attiecību akmens. Saistīts ar zaļo staru. Malahītu mēdz saukt arī par ‘’dvēseles spoguli’’ – tas sasniedz iekšējās sajūtas un atspoguļo tās, negatīvas vai pozitīvas, tādēļ nav ieteicams malahītu nēsāt, kad jūtaties negatīvi. Tas absorbē arī negatīvo enerģiju un piesārņojumu (arī elektromagnētisko), tai skaitā palīdz izvilkt no organisma negatīvās enerģijas un blokādes (pēc lietošanas malahīts nekavējoties jāattīra). Malahīts var veicināt koncentrēšanās spēju un astrālo redzējumu. Paātrina garīgo evolūciju. Sniedz dziļu emocionālu dziedināšanu (palīdz atbrīvot no negatīvas pieredzes un senām traumām). Attīra un aktivizē čakras. Sekmē iekšējo mieru, izturību, mazina vainas sajūtu. Spēcīgs aizsardzības akmens, īpaši, ja jūs ietekmē cilvēki, kas izsūc enerģiju. Var pielietot veiksmes (labklājības) maģijā. Atgādina, ka tikai mums pašiem ir atbildība par savu likteni, un tikai paši esam atbildīgi par to, kas notiek mūsu dzīvē.

Mazina krampjus. Palīdz imūn un nervu sistēmai, pazemina asinsspiedienu, dziedē artrītu, lūzumus, audzējus (agrīnā stadijā), aizkuņģa dziedzeri, liesu, aknām palīdz izvadīt toksīnus. Noņem stresu un spriedzi, dziedē sirdi, stiprina epifīzi un hipofīzi. Uzlabo asinsriti, un pretošanās spēju slimībām. Mazina garīgos traucējumus, uzlabo redzi. Var lietot sastiepumu, tūskas un astmas gadījumā. Uzskata, ka var pielietot arī pie aptaukošanās un celulīta. Palīdz pie reimatisma, sekmē audu reģenerāciju. [3]

Tautas dziednieki uzskata, ka malahīts ir brīnišķīgs līdzeklis cīņai ar ādas slimībām. Aproces no malahīta attīra ādu no alerģiskām izsitumiem un sarkaniem plankumiem. Krelles no malahīta, pēc dziednieku domām, palīdz ievērojami uzlabot matu augšanu. Litoterapeiti uzskata, ka šis minerālis var atvieglot bronhiālas astmas lēkmes, ārstēt acu saslimšanas, uzlabot redzi. Skaitās, ka plates no malahīta, kas ir uzliktas uz sāpju vietām, ir spējīgas izārstēt reimatismu.

Sensenos laikos uzskatīja, ka malahīts ir saistīts ar Visuma spēkiem un ir to sūtnis Zemes virsū. Par šo minerāli stāstīja leģendas: it kā tas var padarīt cilvēku neredzamu, bet ja dzer no malahīta kausa, tad var saprast dzīvnieku valodu. Krievijā malahītu uzskatīja par akmeni, kas izpilda vēlmes. Speciālisti apgalvo, ka malahīts ir viens no visstiprākajiem maģiskajiem akmeņiem. Ja to lieto, tas var būt visai bīstams īpaši sievietēm. Akmens tik spēcīgi pievelk pie tā īpašnieces pretējā dzimuma uzmanību, ka viņa riskē tikt pakļauta varmācībai. Tāpēs iesaka nēsāt malahītu sudrabā, kurš neitralizē agresiju no vīriešu puses. Malahīts ir maija akmens. Šajā periodā viņš ir īpaši spēcīgs. Runā, ka ja maijā nēsāt talismanu no malahīta, var atbrīvoties no viltus bailēm, melanholijas, bezmiega. Tumši zaļas krāsas minerāls pastiprina tā īpašnieka garīgos spēkus. Tas harmonizē iekšējo pasauli un pasauli ap cilvēku. Astrologi rekomendē nēsāt malahītu tiem, kas ir dzimuši Svaru zīmē. Svaru zīmē dzimušos šis akmens padara pievilcīgus, piešķir valdzinājumu, dāvā daiļrunību. Pārējām zodiaka zīmēm, izņemot Jaunavas un Vēžus, malahīta nēsāšana ir atļauta. Jaunavam un Vēžiem malahīts ir kategoriski aizliegts. [23]

Mūsdienu psihoterapija (ārstēšana ar akmeņiem) malahītu izmanto sirds un astmas slimību gadījumos. Malahīts mazina arī zobu sāpes, arī acu slimības. Tautas dziednieki uzskata, ka malahīts ir labs līdzeklis pret ādas slimībām, aktivizē galvas ādas mikrocirkulāciju, stimulē matu augšanu. Rokassprādzes no malahīta attīra ādu no alerģiskiem izsitumiem un sarkaniem plankumiem. Bez tam malahītam piemīt spēcīga pozitīva enerģija. [18]

Tautas dziednieki uzskata, ka malahīts ir brīnišķīgs līdzeklis cīņai ar ādas slimībām. Aproces no malahīta attīra ādu no alerģiskām izsitumiem un sarkaniem plankumiem. Krelles no malahīta, pēc dziednieku domām, palīdz ievērojami uzlabot matu augšanu. Litoterapeiti uzskata, ka šis minerālis var atvieglot bronhiālas astmas lēkmes, ārstēt acu saslimšanas, uzlabot redzi. Skaitās, ka plates no malahīta, kas ir uzliktas uz sāpju vietām, ir spējīgas izārstēt reimatismu.

Šis akmens tiek saistīts ar Visuma spēku un ir kā sūtnis Zemes virsū. Krievijā malahītu uzskata par akmeni, kas izpilda vēlmes.

Malahīts ir viens no visstiprākajiem maģiskajiem akmeņiem. Akmens spēcīgi pievelk pie tā īpašnieces pretējā dzimuma uzmanību, ka viņa riskē tikt pakļauta varmācībai. Tāpēc malahītu iesaka nēsāt sudrabā, kas neitralizē agresiju no vīriešu puses.

Malahīts pastiprina tā īpašnieka garīgos spēkus, harmonizē iekšējo pasauli, aizsargā pret negadījumiem, sargā ceļotājus, līdzsvaro attiecības. Uzlabo redzi, novērš negatīvās vibrācijas, vairo prieka sajūtu. Palīdz ārstēt sirds un plaušu slimības, noņem emocionālo spriedzi un labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu.

Nes veiksmi biznesā, pasargā no nevajadzīgām saistībām uzņēmējdarbībā. Ļoti piemērots aktieriem, dzejniekiem un cilvēkiem, kas saistīti ar mākslu.

Kategoriski aizliegts nēsāt Jaunavas un Vēža zīmē dzimušajiem.

Visvairāk piemērots Svaru zīmē dzimušajiem, kas padara tos pievilcīgus, piešķir valdzinājumu, dāvā daiļrunību. [18]

Malahīts – viens no vecākajiem atrastajiem zaļas krāsas pusdārgakmeņiem. Tas ir sastopams dažādās tumši zaļās nokrāsās. Šī akmens nosaukums ir cēlies no grieķu vārda „mallow”, kas nozīmē zaļas lapas krāsa. Agrāk tika uzskatīts, ka malahīta talismani pasargā no ļaunuma un raganām. Savukārt mūsdienu astrologi izceļ šī akmens spējas pārvarēt sliktas atmiņas un pagātnes notikumus, tādā veidā veicinot garīgo izaugsmi. Šis akmens arī dod spēku, lai dziedētu fiziskas un emocionālas rētas. Tiek uzskatīts, ka malahīts attīsta intuīciju un spēju viegli piemēroties izmaiņām. Malahīts ir viens no „mīkstākajiem” sastopamajiem akmeņiem, tādēļ malahīta rotas nevajadzētu pakļaut straujām temperatūras izmaiņām, lielam karstumam un triecieniem. Tās nedrīkst mazgāt ar ūdeni, tikai noslaucīt ar sausu drāniņu. [18]

Nosaukums „malahīts” cēlies no sengrieķu vārda malache – malva; šī auga lapām, tāpat kā malahītam, ir spilgti zaļa krāsa. Senatnē malahītu uzskatīja par dziednieku un zinātnieku akmeni, par vēlmju piepildīšanās simbolu. Kā malahīta atradņu vieta kopš seniem laikiem pazīstama Izraēla un Senā Ēģipte.

Ārstnieciskās īpašības:
 • Tautas dziednieki uzskata, ka malahīts ir brīnišķīgs līdzeklis cīņai ar ādas slimībām. Aproces no malahīta attīra ādu no alerģiskām izsitumiem un sarkaniem plankumiem. Krelles no malahīta, pēc dziednieku domām, palīdz ievērojami uzlabot matu augšanu.
 • Litoterapeiti uzskata, ka šis minerālis var atvieglot bronhiālas astmas lēkmes, ārstēt acu saslimšanas, uzlabot redzi. Skaitās, ka plates no malahīta, kas ir uzliktas uz sāpju vietām, ir spējīgas izārstēt reimatismu.
Maģiskas īpašības:
 • Sensenos laikos uzskatīja, ka malahīts ir saistīts ar Visuma spēkiem un ir to sūtnis Zemes virsū. Par šo minerāli stāstīja leģendas: it kā tas var padarīt cilvēku neredzamu, bet ja dzer no malahīta kausa, tad var saprast dzīvnieku valodu.
 • Krievijā malahītu uzskatīja par akmeni, kas izpilda vēlmes.
 • Speciālisti apgalvo, ka malahīts ir viens no visstiprākajiem maģiskajiem akmeņiem. Ja to lieto, tas var būt visai bīstams īpaši sievietēm. Akmens tik spēcīgi pievelk pie tā īpašnieces pretējā dzimuma uzmanību, ka viņa riskē tikt pakļauta varmācībai. Tāpēs iesaka nēsāt malahītu sudrabā, kurš neitralizē agresiju no vīriešu puses.
 • Malahīts ir maija akmens. Šajā periodā viņš ir īpaši spēcīgs. Runā, ka ja maijā nēsāt talismanu no malahīta, var atbrīvoties no viltus bailēm, melanholijas, bezmiega.
 • Tumši zaļas krāsas minerāls pastiprina tā īpašnieka garīgos spēkus. Tas harmonizē iekšējo pasauli un pasauli ap cilvēku.
 • Astrologi rekomendē nēsāt malahītu tiem, kas ir dzimuši Svaru zīmē. Svaru zīmē dzimušos šis akmens padara pievilcīgus, piešķir valdzinājumu, dāvā daiļrunību. Pārējām zodiaka zīmēm, izņemot Jaunavas un Vēžus, malahīta nēsāšana ir atļauta. Jaunavam un Vēžiem malahīts ir kategoriski aizliegts.
[34]

Malahītu uzskata par bērnu aizsardzības akmeni. Uzskata, ka akmens aizsargā pret negadījumiem un sargā ceļotājus. Malahīts ietekmē veiksmi biznesā, pasargā no nevajadzīgām saistībām uzņēmējdarbībā.Malahīts ir attiecību līdzsvara akmens.

Senatnē malahītu izmantoja kā amuletu aizsardzībai pret ļaunu aci, viduslaikos to izmantoja, lai pasargātu bērnus no raganām un citām briesmām.

Uzlabo redzi, novērš negatīvās vibrācijas, vairo laimes un prieka sajūtu. Palīdz emocionālā stāvokļa uzlabošanā, stiprina miegu. [8]

Malahīts– Cu2 CO3 (OH)2 simbolizē vēlēšanās piepildīšanos, palīdz atgūt sirdsmieru, vēsu prātu, pieņemt gudrus un stipras gribasspēka lēmumus. Dod Venēras un Plutona enerģiju, pievilcību pretējā dzimuma acīs un apburošu izskatu. Rada harmoniju starp dzimumiem un dāvina mīlestību. Palīdz, lai jūs pamana pūlī, pievērš uzmanību. Nodrošina lietišķus un mīlestības kontaktus. uzņem sevī negatīvo enerģiju, ir pret-radiācijas līdzeklis. Attīra apziņu no negatīvas seksuālās pieredzes, apvainojumiem un satraukumiem, palīdz saraut nevajadzīgus sakarus. Veido cilvēka organismā fizisko un emocionālo harmoniju, attīsta fantāziju un ekspresiju. Aktivizē reģenerāciju, dziedina. Palīdz noņemt radušos spēku apsīkumu un atgūt spēkus.Malahīts ir apskaidrotājs,kas palīdz apzināties lietas un situācijas,tādējādi iekustinot to īstenošanu,tas daudz ko padara skaidru.Stiprina sieviešu dzimumorgānus,tiek izmantots nieru slimību gadījumā,tam piemīt vispārēji atindējoša iedarbība,stimulē aknu darbību. labi palīdz pie paaugstināta skābes līmeņaAktivizē galvas smadzeņu un nervu darbību un palīdz pie hroniskām elpceļu saslimšanām. [9]

Ārstnieciskās īpašības!

Tautas dziednieki izsens malahītu izmanto ādas slimību ārstēšanā. Malahīta rokas sprādzes lieliski attīra ādu no alerģiskiem izsitumiem un apsārtumiem. Kakla rotas savukārt veicina matu augšanu. Litoterapeiti uzskata, ka malahīts ir spējīgs izārstēt bronhiālo astmu, ārstē acu slimības, kā arī uzlabo redzi. No malahīta izgrieztas plāksnītes, novietotas uz sāpošām vietām, spēj ārstēt reimatismu!

Maģiskās īpašības!

Senči uzskatīja, ka malahīts ir Visuma spēku pavadonis, kurš tos vadīja uz zemi. Kādreiz valdīja daudz leģendu, viena no spilgtākām bija, ka malahītu uzskatīja par akmeni, kurš varot padarīt neredzamu savu saimnieku, kā arī tie kas dzēra no malahīta kausa spēs saprast dzīvnieku valodu. Senajā Krievijā, malahītu uzskatīja, par akmeni, kurš piepilda vēlēšanos! Litoterapeiti uzskata, ka malahīts ir viens no spēcīgākajiem, maģiskajiem akmeņiem un ja ar to nestrādā, tas var radīt ievērojamu kaitējumu, īpaši sievietēm. Malahīts, pievelk tik spēcīgi pretējā dzimuma uzmanību, ka sieviete var pakļaut sevi vardarbībai. Tāpēc ir ieteicams, šo akmeni iestrādāt sudrabā, kurš neitralizēs vīriešu agresiju. Malahīts ir maija mēneša akmens, tieši šajā mēnesī tas ir visaktīvākais. Uzskata, ka maijā nēsājot malahītu ir iespējams atbrīvoties no bailēm, melanholijas un bezmiega. Tumši zaļas krāsas akmens spēs savam saimniekam palīdzēt uzturēt gara spēku, tas līdzsvaros cilvēku un pasauli tam apkārt.

Talismani un amuleti!

Kā talismans malahīts ir ieteicams tiem, kas vēlas celt savu pievilcību pretējā dzimuma acīs. Mūziķiem, rakstniekiem un māksliniekiem, akmens lieliski palīdz, ja tas ir iestrādāts varā. Visaktīvāk šis akmens sadarbojas ar aktieriem, taču tiem šo akmeni nepieciešams iestrādāt baltajos metālos - alumīnijs, sudrabs, platīns. [33]

Malahīts – dzīves enerģijas un transformācijas akmens. Sarauj nevēlamas attiecības. Palīdz atbrīvoties no sliktiem ieradumiem, dod spēkus jaunai dzīvei. Izstrādā pacietību. Palīdz uzlabot garastāvokli, atbrīvoties no pagātnes sliktās pieredzes un negatīvām sekām. Pielieto astmas, lūzumu un audzēju ārstēšanā. [20]

Alternatīvās medicīnas kristālu dziedniecībā malahītam piemītot spēcīgas aizsargspējas. Tas esot kareivju akmens, kas var palielināt vēlmi dzīvot un koncentrēt enerģiju viena konkrēta mērķa sasniegšanai. Mazu gabaliņu varot nēsāt līdzi aizsardzībai un pašapziņas celšanai. [2]

 • Transformācijas un balansa akmens, kas atver sirdi beznosacījuma mīlestībai
 • Attīsta empātiju un veicina labas attiecības ar apkārtējiem
 • Palielina spēku un ceļ pašapziņu, atbrīvo no depresijas
 • Uzsūc sevī apkārtējo negatīvo enerģiju un piesārņojumu
 • Aizsargā no radiācijas un elektromagnētiskā piesārņojuma
 • Tiek dēvēts par ceļotāju akmeni, kas nodrošina veiksmīgu galamērķa sasniegšanu
 • Veicina koncentrēšanās spējas un astrālos redzējumus
 • Palīdz labāk saprast savas emocijas
 • Sniedz dziļu emocionālo dziedināšanu, atbrīvojot no senām traumām un nepatīkamas spieredzes
 • Malahīts ar savu zaļo gaismas stara enerģiju ir izaugsmes akmens – spēcīgs Zemes dzīvības spēka vadītājs
 • Attīra un aktivizē čakras, stiprina auras lauku

Ārstnieciskās īpašības

 • Samazina asinsspiedienu un dziedē sirdi
 • Mazina krampjus, ārstē Pārkinsona slimību
 • Palīdz aknām izvadīt toksīnus
 • Stiprina epifīzi un hipofīzi, novērš garīgos traucējumus
 • Var lietot pie aptaukošanās un celulīta
 • Uzlabo pretošanās spēju slimībām, veicina audu reģenerāciju
 • Regulē menstruālo ciklu
[26]
SaderVarš[5], Rozā turmalīns[5]
NesaderPērles[17], Berils[17]
Galīgi nesaderRubīns[17], Serdoliks[17], Tirkīzs[17], Akvamarīns[17], Avanturīns[17], Heliotrops[17], Hrizoprazs[17], Koraļi[17], Lazurīts[17]
Krāsa Dzelteni zaļa[30], Zaļa[2][4][5][30][37]
Svītra Gaiši zaļa[30], Zaļa[2]
Spīdums Nespodrs[30][37], Stikla[30][37][58], Zemains[30], Zīda[][30][37][58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[30], Necaurspīdīgs[][37], Puscaurspīdīgs[30]
Cietība 3,5 - 4[30][37][56][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3], 3. saules pinuma Manipuru[3][7], 4. sirds (Heart) Anahata[3][7][4][5][58], 5. kakla (Throat) Višudhu[3][4], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[3][7][4][58]
Vibrācija 9[3][4]
Stihija Zeme[3][7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[5], Mežāzis (Capricorn)[3][4], Strēlnieks (Sagittarius)[5], Skorpions (Scorpio)[3][4][5], Svari (Libra)[3][7][58], Vērsis (Taurus)[3][7][58], Auns (Aries)[4]
Planētas Jupiters[5], Mēness[7], Plutons[7], Venēra[7]
Ercengelis Rafaels[3]
Enerģija Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[7][58]
Kaites Zobu sāpes[4], Vēzis[4], Vīrusinfekcijas[4], Fiziskā trauma[4], Toksīni[4], Sadzīšana[4], Sadzīšana pēc operācijas[4], Sāpes[4], Šauta brūce[9], Sirds[58], Skolioze[4], Radiācija[58][4], Reibonis[4][4], Reimatisms[4][9], Rokas[33], Plaušas[4], Psoriāze[9], Osteoporoze[4][4], Neauglība[4], Nieze[4], Matu izkrišana[9], Migrēna[9][4], Muguras sāpes[33][4], Mugurkaula disku saslimšanas[9], Muskuļi[4], Muskuļi/skelets[4], Liesa[58], Locītavas[4], Kauli[4], Ķermeņa detoksifikācija[4], Ķermenis[4], Ķīmijterapija[4], Iekaisums[4], Imūnsistēma[4][33], Imūnsistēmas stiprināšana[4], Infekcija[4], Išiass[9][4], Galvassāpes[4], Graizes[4], Gripa[9], Hipofīze[58], Emfizēma[4], Enurēze[9], Epifīze-čiekurveida dziedzeris[58], Drudzis[9], Dzemdības[4], Dzimšana[4], Bakteriālas infekcijas[4], Acs iekaisums[9][18], Āda[4], Aizkuņģa dziedzeris[58][4], Aizsprostojums[4], Aknas[4], Aknu slimības[9], Artrīts[4], Asinsrites traucējumi[9], Astma[9][4], Atbrīvo no toksīniem[4], Audu reģenerācija[58], Audzēji[4], Paaugstināts asisnsspiediens[9]
Emocionālā ietekme Piesardzība[4], Emocionālais līdzsvars[4], Komforts[4], Cerība[4], Bailīgs[4], Emocionālās blokādes[4]
Garīgā ietekme Pārpilnība[4], Absorbē (uzņem) enerģiju[4]
Uzmanību! Putekļi ir toksiski[37]
Minerālu klase Karbonāts[4]
Ķīmiskā formula Cu2CO3(OH)2 Vara karbonāthidroksīds[58][37][4]
Blīvums (g/cm3) 4[56][58]
Atradnes ASV[37], Austrālija[4][5][56][58], Čīle[5], Francija[56][58], Kazahstāna[56][58], Ķīna[56][58], Kongo[4], Krievija[4], Krievija-Urāli[37], Namībija[37][56][58], Peru[37], Rumānija[56][58], Vācija[56][58], Zaira[4][5][37][56][58]