Rubīns (no latīņu ruber – „sarkans”) ir minerāla – korunda paveids – koši sarkani, caurspīdīgi
korunda kristāli. Rubīna sarkano krāsu nosaka hroma piejaukumi. Rubīns dabā ir ļoti reti sastopams,
taču mūsdienās tiek ražots salīdzinoši lēts mākslīgais rubīns. Rubīns ir Bībelē visbiežāk pieminētais
dārgakmens. Austrumos rubīnu sauc „lals” – ar šādu nosaukumu to agrāk pazina arī Krievijā.
Citus korunda juvelierkvalitātes kristālus sauc par safīriem. Rubīns kopā ar dimantu, safīru un
smaragdu pieder pie vērtīgākajiem dārgakmeņiem.
Nereti kopā ar rubīniem tajos pašos iežos atrod ļoti līdzīgus līdzīgus dārgakmeņus - špineļus.
Visiem dabiskajiem rubīniem ir ieslēgumi un defekti. Visbiežāk sastopamie ieslēgumi ir cita minerāla – rutila matveida
kristāliņi – „zīds”. Ja rubīnā nav „zīda” – tas ir karsēts pat līdz 3000 °C lai piešķirtu akmenim
košāku krāsu. Rubīniem izdala sarkanu, purpursarkanu un orandžsarkanu krāsu. Vidēji tumši sarkana un sarkana krāsa
ar vieglu purpura toni ir visvairāk pieprasītie toņi. Šāda krāsa ir raksturīga Birmas rubīniem. Taizemes
rubīniem ir brūngana nokrāsa, kas ievērojami pazemina to cenu.
Ļoti retos gadījumos rubīniem novēro arī asterismu – sešstarainu vai pat divpadsmitstarainu atspīdumu.
To izraisa noteiktos veidos orientēti rutila kristāli. Šādi akmeņi ir ļoti vērtīgi – tie tiek slīpēti
kulona formā, lai izceltu viņu unikālās īpašības.
1835. gadā tika izstrādāta pirmā mākslīgu rubīnu iegūšanas tehnoloģija. Mākslīgus rubīnus rūpnieciski
iegūst kopš XIX gadsimta beigām. Sinētiskiem rubīniem parasti nav ar aci saskatāmu defektu, taču
palielinājumā redzami nelieli burbulīši, izliektas līnijas. Raksturīgi, ka dabiski rubīni ir vērtīgāki,
ja tajos ir pēc iespējas maz defektu. Taču ja rubīns ir pilnīgi bez defektiem, tā vērtība ir maza,
jo tas noteikti būs mākslīgs. Vidējam pircējam nav iespējas atšķirt mākslīgu rubīnu no īsta. Ir nepieciešams vismaz 10-kārtīgs
palielinājums un pieredze dārgakmeņu identificēšanā. Ļoti bieži ir sastopami viltojumi - par rubīnu
tiek uzdots sarkanais špinelis, sarkanie granāti un pat stikls.
Pirms 2000 gadiem rubīnus augsti vērtēja Indijā, kur tie tika uzskatīti par vērtīgu talismanu.
Rubīna radniecība ar safīru tika atklāta Eiropā 1800. gadā.
Rubīns ir talismans Mežāža zīmē dzimušajiem. Agrāk ticēja, ka rubīns pasargā no velna un no mēra.
Uzskatīja, ka rubīna īpašniekam ir vairāk varas, drosmes. [2]
Rubīns – izpausmes un auglības akmens. Spēcīgs Jaņ pirmavots. Viena no šī akmens alķīmiskajā īpašībām ir svētlaimes sajūtas došana. Palīdz izsargāties no psihiskiem uzbrukumiem, darbojas kā barjera pret tiem, kuri izsūc enerģiju. Ķermenim sniedz enerģiju un balansu, palīdz justies seksuāli aktīvākam. Šis akmens māca nebaidīties no nāves, bet izmantot visu, ko sniedz dzīve. Rubīns palīdz mums saskatīt mīlestības patieso dabu, un atklāj Dievišķo mīlestību katrā visuma lietā. Palīdz noņemt letarģijas un miegainuma stāvokļus ķermenī, emocijās un prātā. Novietojot zem spilvena var novērst sliktus sapņus. Palielina pašapziņu un drosmi. Spēcina ķermeni un atjauno enerģiju. To nav ieteicams nēsāt pastāvīgi, jo ļoti stimulē bioenerģētiku, pārmērīga stimulācija noved pie nervu sabrukuma vai paaugstināta arteriālā spiediena.
Asinīm palīdz iznēsāt skābekli. Palīdz drudža, sirds un kakla slimību gadījumā. Stiprina (dziedina) muskuļu sistēmu, uzlabo smadzeņu darbību. No organisma palīdz izvadīt ķīmiskās vielas, sasildīt nosalušas ekstremitātes un atvieglot saaukstēšanos. Var palīdzēt arī pie nieru, aknu un gremošanas orgānu saslimšanām. Palīdz apturēt asiņošanu, dziedēt ādas kaites, mazina depresiju un uzlabo vielmaiņu. Stiprina imunitāti.
[3]
Rubīns ir talismans Mežāža zīmē dzimušajiem. Agrāk ticēja, ka rubīns pasargā no velna un no mēra. Uzskatīja, ka rubīna īpašniekam ir vairāk varas, drosmes.
[3]
Rubīns veicina mīlestību,gan fiziski ,gan garīgi un rada saskaņu starp abiem līmeņiem-vispārēji atdzīvinoša un un stimulējoša enerģija. Uzlabo asinsriti, palīdz radošās enerģijas uzplaukumam, aktivizē jebkuru darbību, kura ir veltīta Dievam. Rubīns ienes dzīvē enerģiju un kaislību,tas rada spirituālu līdzsvaru,lai varētu maigi tikt atmodināta kundalīni enerģija.Tas padara modru un darbaspējīgu,syiprina pašpaļāvību un mazina skumjas un nelāgas domas-cilēks klūst aktīvs možs un atkal rīkojas spontāni.Ļoti labi iedarbojas izsīkuma gadījumā,rada dzīvesprieku un atdzīvinoši iedarbojas uz visām čakrām. Apstādina asinis, atdzīvina atmiņu, dod možumu un prieku, drosmi, ārstē kuņģi, uzlabo sejas krāsu. Paaugstina asinsspiedienu, uzlabo miegu, vispārējo stāvokli un ēstgribu, palīdz atgūt zaudētos spēkus. Veicina mīlestību starp sievieti un vīrieti.
[9]
Kaisles simbols. Koncentrē seksuālo enerģiju, saasina prāta spējas, rada cilvēkā drosmi, drošsirdību. Uzlabo asinsriti, palīdz radošās enerģijas uzplaukumam, aktivizē jebkuru darbību, kura ir veltīta Dievam. Apstādina asinis, atdzīvina atmiņu, dod možumu un prieku, drosmi, ārstē kuņģi, uzlabo sejas krāsu. Paaugstina asinsspiedienu, uzlabo miegu, vispārējo stāvokli un ēstgribu, palīdz atgūt zaudētos spēkus. Veicina mīlestību starp sievieti un vīrieti. [17]
Rubīns – tas ir viens no četriem visdargākiem dārgakmeņiem. Vārds “rubīns” (ruby), kas nozīmē “sarkanais”, izveidojas no latīņu vārda “rubeus” vai sarkanais. Senie krievu nosaukumi ir jahonts un karbunkuls. Tikai 1800.gadā tika noteikts, ka rubīns un safīrs ir korunda paveidi. Līdz šīm par rubīnu sauca sarkano špineli, granātu (visus trīs minerāļus sauca arī par karbunkuliem). Sarkanu krāsu rubīnam piešķir hroms un bruganīgas niances ir no dzelzs.
Rubīns veicina mīlestību,gan fiziski ,gan garīgi un rada saskaņu starp abiem līmeņiem-vispārēji atdzīvinoša un un stimulējoša enerģija.
Uzlabo asinsriti, palīdz radošās enerģijas uzplaukumam, aktivizē jebkuru darbību, kura ir veltīta Dievam.
Rubīns ienes dzīvē enerģiju un kaislību,tas rada spirituālu līdzsvaru,lai varētu maigi tikt atmodināta kundalīni enerģija.Tas padara modru un darbaspējīgu,syiprina pašpaļāvību un mazina skumjas un nelāgas domas-cilēks klūst aktīvs možs un atkal rīkojas spontāni.
Ļoti labi iedarbojas izsīkuma gadījumā, rada dzīvesprieku un atdzīvinoši iedarbojas uz visām čakrām. Apstādina asinis, atdzīvina atmiņu, dod možumu un prieku, drosmi, ārstē kuņģi, uzlabo sejas krāsu.
Paaugstina asinsspiedienu, uzlabo miegu, vispārējo stāvokli un ēstgribu, palīdz atgūt zaudētos spēkus.
Veicina mīlestību starp sievieti un vīrieti.
Maģiskās īpašības:
Enerģētisks rubīns ir kā liesma, kas bango cilvēka dvēselē. Tas ir patiešām karaļu akmens, kas palīdz iedvesmot uz varoņdarbiem un palīdz spulgi uzvarēt.
Rubīns nes laimi visās dzīves jomās. Pie tam, labu cilvēku rubīns padarīs vēl labāku un augstsirdīgāku, bet ļaunu un cietsirdīgu padarīs vēl sliktāku.
Rubīns ir to cilvēku talismans, kuru nodarbošanās ir saistīta ar dzīves riskiem, tas ir: karavīri, ugunsdzēsēji, policisti, glābēji. Rubīns nostiprina vīrišķību, iedod enerģiju un nosargā no traumām.
Nepieciešams arī atcerēties, rubīns kā talismans palīdz tikai cilvēkiem ar labu sirdi un domām.
Gredzens ar rubīnu kā amulets iedos saimniekam prieka sajūtu, paaugstinās dzīvības spēkus, uzlabo atmiņu un pagarina dzīvi.
[34]
Nosaukums „rubīns”, radies no latīņu nosaukuma rubella- sarkans. Taču nereti to sauc arī savādāk- cēlais, sarkanais korunds, ratnanaiana, manikija, jahonts. Rubīns ir pieskaitāms jau dārgakmeņu grupai. Tas ir alumīnija oksīds. Krāsa ir sarkana dažādos toņos, spīdums- stiklains.
Ārstnieciskās īpašības!
Indijā izsens uzskatīts, ka rubīns ārstē epilepsiju, paralīzes, un palīdz tikt galā ar depresiju. Savukārt Eiropā, ar pulverī samaltu rubīnu ārstēja impotenci un kuņģa problēmas. Taču dziednieki izmantoja ne tikai pašu akmeni, bet plaši sāka arī pielietot ūdeni, uz kura akmens tika, nostādināts. Mūsdienu dziednieki- litoterapeiti ar ūdens nostādināšanu nodarbojas vēl aiz vien- šis ūdens tiek izmantots, pie paaugstināta asins spiediena, asins saslimšanas, sirds un acs slimībām. Valda uzskats, ka šāds ūdens spēj palīdzēt arī bronhiālās astmas gadījumā. Kakla, ausu, locītavu un mugurkaula problēmu gadījumā ieteicams šo akmeni novietot tieši uz sāpošo vietu. Mūsdienu litoterapeiti iesaka rubīnu nēsāt cilvēkiem, kuriem ir miega traucējumi, ir tendence uz hipohondriju, kā arī ja jūt nepārtrauktu nogurumu.
Maģiskās īpašības!
Eiropas valstīs rubīns simbolizē spēku, drošsirdību, godu un skaistumu. Austrumos - dzīves enerģiju, mīlestību, spēku un veselību. Senajā Indijā šo akmeni saistīja ar Saules spēku! Šo akmeni nevajadzētu nēsāt savtīgiem, agresīviem, vardarbīgiem un īgniem cilvēkiem, jo tas pastiprinās šīs īpašības. Ja to izmanto kā aizsargu, tad visspēcīgāk tas aizsargās no maģijas iedarbības, aizsargās no smagām kaitēm, aizsargās no ienaidniekiem, kuri nereti sevi pasniedz par draugiem.
Talismani un amuleti!
Rubīns vislabāk atbilst cilvēkiem, kas riskē ar savu dzīvību- karavīri, ugunsdzēsēji, miljonāri, glābēji. Kā talismans tas vislabāk palīdzēs cilvēkiem ar tīru sirdi un tīrām domām. Tas sniegs vīrišķību, dos papildus enerģiju un aizsargās no traumām.
Rubīns iestrādāts zelta gredzenā, radīs saimniekā prieka sajūtu, paaugstinās dzīves spējus, uzlabos atmiņu un pagarinās dzīvi. [33]
Rubīns – palīdz sirdsslimību gadījumos, iedarbojas uz seksualitāti, grūtniecību un bērnu dzimšanu. Dod enerģiju un stimulē sirds čakru un tās atvēršanu. [20]
Rubīns samazina asins spiedienu un veicina psoriāzes izārstēšanu. Palīdz pie nervu sistēmas novājējuma, noņem nakts murgus, palīdz pie epilepsijas. Iedarbojas tonizējoši. Vidusāzijā sarkanu jahontu – rubīnu uzskatīja par epilepsiju un mēri izārstējošu līdzekli, ja apēst tā mazu daļiņu. Pēc armēņu ticējumiem, mutē ieliktais rubīns remdēs slāpes, bet nēsājamais gredzenā – aizsargās no trieciena (droši vien, no mūsdienu insulta). Vjetnamiešu medicīna sarkanu rubīnu attiecina pie lietderīgiem līdzekļiem slimību ārstēšanā un to uzskata par nesošo laimi.
Karaļa Kastiļja Alfonso X lapidārijs sauc to par bēdu noņēmēju un prieka devēju. Tie, kas to nēsā – necietīs sarūgtinājumus, bet ja akmeni saberzt smiltīs un sajaukt ar sirds zālēm, tas būs ļoti efektīgs iekaisumu ārstēšanai un asins sarecējumu iznīcināšanai.
Droši vien, zālēm pievienoja rubīnu, lai palielinātu to darbību. 13. gadsimta indiešu medicīnas literatūra uzskatīja rubīnu par vērtīgu līdzekli no gāzu un žults sakrāšanos. 14. gadsimta traktātā par akmeņiem, kuru pieraksta Džonam Mandevilam (anglis, kurš rakstīja franču valodā), ir teikts, ka mirdzošā rubīna laimīgais īpašnieks dzīvos mierā un saskaņā ar visiem cilvēkiem, ka viņš nezaudēs nedz zemi, nedz godu, un tikt glābts no visām briesmām. Akmens nosargās viņa māju, dārzu un vīnogu audzētavas no vētras bojājumiem. Bet tam vajadzēja akmeni apdarē nēsāt kreisā ķermeņa daļā. 16. gadsimta Krievu ārstniecības rokasgrāmatā ir teikts: kas nēsā sarkanu jahontu, tas neredzēs baisus sapņus, nostiprinās savu sirdi un ļaudīs būs godīgs. Pēc gaismas izstarojuma tipa litoterapija to uzskata par labvēlīgu smadzeņu un sirds darbībai, labvēlīgi ietekmējošu bezrakstura cilvēkus, tas modina drosmi, atbildību, tieksmi kļūt par līderi, un palīdz atbrīvoties no nepilnvērtības kompleksa.
Pie tam, hipertoniķiem un korpulentiem cilvēkiem rubīns nav rekomendēts – tas var pārlieku paaugstināt spiedienu un izraisīt asinsizplūdumu smadzenēs. Nedrīkst nēsāt rubīnu tiem, kuri cieš no hemofilijas. Viegli uzbudināmu cilvēku rubīns var novest līdz afekta stāvoklim. Rubīns ietekmē sirds un nabas čakru.
Enerģētisks rubīns ir kā liesma, kas bango cilvēka dvēselē. Tas ir patiešām karaļu akmens, kas palīdz iedvesmot uz varoņdarbiem un palīdz spulgi uzvarēt. Rubīns nes laimi visās dzives jomās. Pie tā labu cilvēku rubīns padarīs vēl labāk un augstsirdīgāk, bet ļaunu un cietsirdīgu padarīs vēl sliktāk.
Rubīns ir to cilvēku talismans, kuru nodarbošanas ir saistīta ar dzīves riskiem, tas ir: karavīri, ugunsdzēsēji, policisti, glābēji. Rubins nostiprina vīrišķību, iedod enerģiju un nosargā no traumam. Nepieciešams arī atcerēties, rubīns kā talismans palīdz tikai cilvēkiem ar labu sirdi un domām. Gredzens ar rubīnu kā amulēts iedos saimniekam prieka sajūtu, paaugstinās dzīvības spēkus, uzlabo atmiņu un pagarina dzīvi. [54]