Akmeņu tīrīšana

Akmens attīrīšana

26. mar 2011 19:56 Arturs

Runājot par Litoterapiju, bieži saskaramies ar informāciju, ka materiāls sevī uzkrāj apkārtējās vides enerģētisko informāciju, līdz ar to rodas nepieciešamība to attīrīt. Ja, agrāk esat interesējušies par minerālo materiālu īpašībām, tad zināsiet, ka to īpašības veidojas, pateicoties tā vecumam, var pat teikt pieredzei, kuru tas gūst pieredzētās enerģētiskās daudzveidības dēļ- materiālam formējoties.

Kāpēc es runāju par minerālo materiālu, ne tieši par akmeni? Tāpēc, ka litoterapijā ir iekļaujama arī metālterapija, mālu terapija, galoterapija, psammoterapija, spaleoterapija u.t.t. Kā arī, ja padomāsiet plašāk, tad sapratīsiet, ka ikdienā caur pārtiku uzņemat daudz minerālos materiālus, kas nodrošina nepieciešamos dzīvības procesus, domāju, ka uzskaitījums nav nepieciešams.

Tad nu turpināsim iesākto tēmu, akmens enerģētiskā attīrīšana. Kā mēs vislabāk varam attīrīt savu akmeni, izmantojot dažādas litoterapijā pierastas metodes:

Attīrīšana ar ūdeni.

Savas litoterapeita pieredzes laikā esmu bieži izmantojis šo metodi, un atzīstu to par visnotaļ efektīvu. Metode ir vienkārša, akmens tiek novietots tekošā ūdenī, un atstāts tajā uz nenoteiktu laiku, paļaujieties uz savu izjūtu. Šajā metodē var izmantot krāna ūdeni, bet viennozīmīgi labāk ir izmantot dabīgu strautu. Ja tāds ir pieejams, tad akmens būs neizsakāmi pateicīgs. Pamatoju kamdēļ, no dažādām teorijām ir iespējams saņemt informāciju par to, ka krāna ūdens zaudē lielu daļu savu enerģētiku, tamdēļ, ka tas tiek ar spiedienu saspiests, līdz ar to tam veidojas energoinformatīvie kropļojumi.

Pie šīs metodes der pieminēt, ka ir dažādi akmeņi, kurus nedrīkst likt ūdenī: hrizokollas, ģipši, talki u.t.t.

Attīrīšana ar sāli.

Šo metodi var uzskatīt kā vienu no ekonomiskākajām metodēm, taču tā ir visnotaļ graujoša lielākai daļai no akmeņiem. Es šo metodi ieteiktu izmantot tikai uz kristāliem, kuriem poru saturs ir tuvu nullei- neuzkrās sevī sāli un netiks sagrauti. Metode ir vienkārša, tiek izvēlēts trauks, tajā tiek ieliets silts ūdens un iebērta sāls- ieteicama jūras sāls. Materiālu tajā atstāj uz nenoteiktu laiku, ieklausoties savā intuīcijā, tā pateiks priekšā, kad akmens būs tīrs.

Pēc šīs metodes iesaku akmeni zem tekoša ūdens noskalot no sāls.

Attīrīšana ar skaņu.

Šī metode ir visnotaļ dārga un sarežģīta, taču tiek uzskatīta par efektīvu, tajā izmanto Tibetas zvanus (attēlā), dārga tā ir zvanu iegādes dēļ. Daudz litoterapeitu min, ka zvanu vietā var izmantot kamertoni, tamdēļ, ka pareizi veidotu Tibetas zvanu iegādāties ir visnotaļ grūti, jo tos nereti ražo kā suvenīrus, dažādas firmas, neievērojot nekādus skaņas nosacījumus.

Metode pamatojas uz to, ka zvanā tiek ievietota samta lupatiņa, un uz tās novietots akmens, lai no vibrācijas nesasistu akmeni. Vadoties pēc izjūtas, ir iespējams ar laiku saklausīt, kāds tonis zvanam ir pirmajā sitienā, un kāds tonis kļūst pēc laika, kad akmens ir attīrījies, tas ir izteikti dzidrs.

Šai metodei nav ierobežojumu, ar to var attīrīt visus akmeņus, izņemot sevišķi trauslos.

Attīrīšana ar vīraku.

Šī metode ir visnotaļ populāra, strādājot ar akmeņiem ikdienā. Tiek izvēlēts vīraks, ieteicams asākas smakas un akmens tiek novietots, gruzdošā vīraka, dūmu plūsmā. Pēc mirkļa iespējams just, ka akmens ir tīrāks.

Attīrīšana ar ametista kristālu.

Šī metode ir viena no visspēcīgākajām un dārgākajām. Tiek izmantota ametista drūza, kura ir vismaz 10 reizes lielāka par attīrāmo akmeni. Akmeni novieto uz drūzas un atstāj uz nenoteiktu laiku. Ar šo metodi var attīrīt jebkuru akmeni, jo attīrīšana notiek tikai enerģētiskā līmenī.

Attīrīšana ar zemi

Agrāk litoterapeiti, plaši pielietoja šo metodi, kura pamatojas uz akmens ierakšanu zemē un atstāšanu uz nenoteiktu laiku, attiecīgi akmens visu lieko enerģiju atdos zemei. Mans ieteikums izmantojot šo metodi, izrakt izvēlētajā vietā nelielu bedrīti, ielikt akmeņus keramikas podiņā- puķupodiņā, un to ierakt kopā ar akmeņiem, lai atvieglotu sev akmeņu atrašanu. Metode pielietojama dažādiem akmeņiem, taču nav ieteicama mitruma jūtīgiem materiāliem.

Attīrīšana ar lūgšanām.

Bieži izskan litoterapeitu vidū arī šāda metode, ka attīrīt akmeņus var ar lūgšanu, un tās var būt dažādas lūgšanas, galvenais nosacījums ir, lai tā ir pašiem pieņemama, un to ir iespējams izpildīt no sirds. Šo metodi var izpildīt ar jebkuru no minerālajiem materiāliem.

Attīrīšana ar liesmu

Nereti iespējams pielietot arī metodi, izmantojot dzīvu uguni. Tā kā mājas apstākļos nav iespējams (normālos apstākļos) radīt dzīvas uguns apstākļus, tad var izmantot sveces. No 8 svecēm izveido neliela izmēra apli. Paņem akmeni ar pincetes palīdzību un apmēram 15cm virs liesmas, veic 108 apļveida kustības pulksteņrādītāja virzienā, nekur nesteidzoties un atbrīvojot savu prātu no ikdienas problēmām.

Attīrīšana ar saldēšanu.

Litoterapijas nozarē metālterapijā, kurā tiek izmantots tikai metāls, materiālu attīrīšanai izpilda veselu rituālu pēc materiāla veida, ar tā sasaldēšanu un atkausēšanu, akmeņus pēc savas pieredzes neiesaku saldēt- tie ar laiku kļūs trauslāki. Taču šo metodi smalkāk neaplūkosim.

Kāpēc nevienā no metodēm netiek norādīts laiks, cik ilgi akmens ir jāattīra?

Lai strādātu ar akmeni un tas strādātu ar Jums, akmens ir jāizjūt un ir jāpaļaujas uz savām izjūtām, atbrīvojot prātu no dogmām!

Kad esam pabeiguši attīrīt akmeņus, tos ir iespējams, nolikt atpūsties vismaz uz vienu nedēļu. Ja esam izmantojuši kādu no ūdens attīrīšanas metodēm, tad akmeņus neslaucīt un ļaut tiem nožūt pašiem. Akmeņiem atpūšoties, mēs tos varam iznest saules gaismā, vai tieši otrādi, ja akmens ir tuvāks mēnesim, iznest tos pilnmēness naktī laukā, lai tie uzlādējas no mēness stariem (adulārs, selenīts, labradors). Pēc nedēļas atpūtas, akmens būs atpūties un, ja reiz atpūties, tad arī uzlādējies, un spēs atsākt savu darbu.

Attīrīšana un uzlādēšana pēc manas metodes

Šī metode nederēs litoterapeitiem, bet tikai cilvēkiem, kuri vēlas strādāt ar savu akmeni- parasti tas ir viens centrālais un pāris palīgakmeņi. Tā tad kā var attīrīt savu akmeni, kuru vēlamies ikdienā nēsāt sev līdz, un vēlamies saņemt no tā palīdzību, kādās noteiktās dzīves sfērās.

Izvēloties akmeni sev, to jāsāk pieradināt sev. Tātad sākotnēji mums vajadzētu to attīrīt. Tā kā tas ir mums paredzēts akmens, tad sāksim skatīties savā ikdienā. Kā mēs attīrām sevi? Mums patīk nomazgāties? Siltā vai aukstā ūdenī? Lūk, nomazgāsim akmeni, tādā ūdenī kādā mazgājamies paši. Mums, patīk, kad mēs smaržojam? Uz akmeni smaržas lietot nebūtu prātīgi, taču ir iespējams akmeni ielikt mazā lina maisiņā, kurš ir iesmaržināts, vai mazgāts ar mūsu mīļākās smaržas ziepēm. Kad esam nomazgājušies, mums patīk sasildīties, tā tad sasildīsim arī akmenīti, vislabāk savās plaukstās. Sildot akmenīti mēs to uzlādēsim, ar savu pozitīvo enerģiju, jo turot rokā savu akmenīti, pēc vannošanas un sildīšanas, mums diez vai būs negatīvas domas.

Kad akmenītis sakopts, mums to nepieciešams sākt ievest savā dzīvē, to mēs varam izdarīt nēsājot to līdz ikdienas gaitās. Kā nēsāt? Mans ieteikums, akmeņus nēsāt bikšu kabatās, vai sievietēm somiņā, ja akmens, protams, nav rotas lieta. Nekādā gadījumā nenēsāt akmeņus zemāk par ģenitālijām- agrāk, to darīja dažādu tautu šamaņi un magi- akmens var Jūs nesaprast, un strādāt ne tā kā gaidījāt. Var it kā jau akmeni likt arī krūšu kabatā, taču es neiesaku pamatojoties uz to, ka akmens, ja nav vēl pie Jums pieradis var ietekmēt Jūsu sirdsdarbību- daudzi no akmeņiem arī negatīvi, pēc manas pieredzes, piemēram, labradors radīs visnotaļ spiedīgu sajūtu sirdī. Mirklī, kad sapratīsiet, ka esat ar akmeni jau viens vesels, un bez tā jūtaties neomulīgi, akmens ir pilnībā ar Jums sasaistījies un tam vairs nav nepieciešama attīrīšana un uzlādēšana, līdz mirklim, kad tas piespiedīs Jūs to nolikt plauktiņā un atteikties to nēsāt līdz. Šajā momentā Jūs atpūtīsieties no akmens, un tas atpūtīsies no Jums. Mirklī kad atsāksiet to nēsāt ieteicams, to atkal pačubināt, un attīrīt/uzlādēt! Taču atpūtas laikā nolieciet akmeni tādā vietā kur tam neviens svešs nevar traucēt- to aiztikt.

Pret savu akmeni jāattiecas, kā pret sevi pašu, un ja darīsiet tam visu to pašu, kas patīk Jums (protams, ievērojot akmens fizikāli-mehāniskās īpašības), tad akmens būs uzticams draugs Jums ilgu laiku.[24]

Līdzko jūs esat izvēlējies akmeni (faktiski tas izvēlas jūs), ir svarīgi to notīrīt, nomazgāt un attīrīt. Akmens augstā jūtīguma dēļ, tas nes sevī vibrācijas un citas pēdas, kas jānotīra, īpaši ja jūs esat saņēmuši akmeni no kāda ģimenes locekļa, kas iepriekš slimojis vai aizgājis no dzīves. Akmeņi nevar jums kaitēt, bet citu domas, kas palikušas akmenī, var kaitēt jums.

Tīrot kristāla kvarcu, jūs varat mazgāt to ūdenī, kam pievienota jūras sāls. Tomēr, citu akmeņu gadījumā, ieteikums mazgāt tos ūdenī, tīrīt ar zemi vai šķīstīt ugunī. Jūs varat atstāt akmeni zem tekoša ūdens uz sešām vai astoņām stundām, lai tas tiešām kārtīgi attīrītos. Vai arī jūs to varat ierakt to zemē uz nakti, bet pēc tam noskalot to. Jūs varat vēlēties šķīstīt akmeni ar uguni, novietojot to tieši sveces liesmā. (Lūdzu, nesadedziniet sevi šajā procesā!) Jūs varat vēlēties nopulēt savu akmeni, īpaši ja tas ir kļuvis dūmakains un zaudējis savu spīdumu. Cits veids, kā to notīrīt ir uzlikt akmeni uz liela kvarca uz pāris dienām. Tas atspirgs un atjaunosies tā enerģija. Pēc tam, kad jūs esat nomazgājuši savu akmeni, nolieciet to tieši saules gaismā. Jūsu akmens būs par to ļoti pateicīgs. Saule ir spēcīgs enerģijas avots, kas lieliski attīra. Ir nepieciešams padarīt šo procesu regulāru.

Uzturiet tīras domas, lai pasargātu sevi no negatīvajām tieksmēm, kas atgriežas pie jums kā bumerangs. Tieši tas ir iemesls, kāpēc radušies daudzi stāsti un mīti par nelaimi nesošajiem akmeņiem. Tas nav akmens, bet domas un apņemšanās, kas nes sevī šīs negatīvās enerģijas. Tā ir akmens valkātāja apziņa, kas veido šos nostāstus. Iedvesiet sev, ka jūsu akmens nu ir tīrs un gatavs palīdzēt jums ar savu gaismu, ka akmens ir jūsu sabiedrotais vai enerģētiskais draugs. Tad izmantojiet to, nēsājiet to, mīliet to! Ziniet, ka jūs un jūsu akmeņi piedalāties evolūcijas ciklā.[18]

Attīrīšana ar ūdeni.

Savas litoterapeita pieredzes laikā esmu bieži izmantojis šo metodi, un atzīstu to par visnotaļ efektīvu. Metode ir vienkārša, akmens tiek novietots tekošā ūdenī, un atstāts tajā uz nenoteiktu laiku, paļaujieties uz savu izjūtu. Šajā metodē var izmantot krāna ūdeni, bet viennozīmīgi labāk ir izmantot dabīgu strautu. Ja tāds ir pieejams, tad akmens būs neizsakāmi pateicīgs. Pamatoju kamdēļ, no dažādām teorijām ir iespējams saņemt informāciju par to, ka krāna ūdens zaudē lielu daļu savu enerģētiku, tamdēļ, ka tas tiek ar spiedienu saspiests, līdz ar to tam veidojas energoinformatīvie kropļojumi.

Pie šīs metodes der pieminēt, ka ir dažādi akmeņi, kurus nedrīkst likt ūdenī: hrizokollas, ģipši, talki u.t.t.

Attīrīšana ar sāli.

Šo metodi var uzskatīt kā vienu no ekonomiskākajām metodēm, taču tā ir visnotaļ graujoša lielākai daļai no akmeņiem. Es šo metodi ieteiktu izmantot tikai uz kristāliem, kuriem poru saturs ir tuvu nullei- neuzkrās sevī sāli un netiks sagrauti.

Metode ir vienkārša, tiek izvēlēts trauks, tajā tiek ieliets silts ūdens un iebērta sāls- ieteicama jūras sāls. Materiālu tajā atstāj uz nenoteiktu laiku, ieklausoties savā intuīcijā, tā pateiks priekšā, kad akmens būs tīrs.

Pēc šīs metodes iesaku akmeni zem tekoša ūdens noskalot no sāls.

Attīrīšana ar skaņu.

Šī metode ir visnotaļ dārga un sarežģīta, taču tiek uzskatīta par efektīvu, tajā izmanto Tibetas zvanus (attēlā), dārga tā ir zvanu iegādes dēļ. Daudz litoterapeitu min, ka zvanu vietā var izmantot kamertoni, tamdēļ, ka pareizi veidotu Tibetas zvanu iegādāties ir visnotaļ grūti, jo tos nereti ražo kā suvenīrus, dažādas firmas, neievērojot nekādus skaņas nosacījumus.

Metode pamatojas uz to, ka zvanā tiek ievietota samta lupatiņa, un uz tās novietots akmens, lai no vibrācijas nesasistu akmeni. Vadoties pēc izjūtas, ir iespējams ar laiku saklausīt, kāds tonis zvanam ir pirmajā sitienā, un kāds tonis kļūst pēc laika, kad akmens ir attīrījies, tas ir izteikti dzidrs.Šai metodei nav ierobežojumu, ar to var attīrīt visus akmeņus, izņemot sevišķi trauslos.

Attīrīšana ar vīraku.

Šī metode ir visnotaļ populāra, strādājot ar akmeņiem ikdienā. Tiek izvēlēts vīraks, ieteicams asākas smakas un akmens tiek novietots, gruzdošā vīraka, dūmu plūsmā. Pēc mirkļa iespējams just, ka akmens ir tīrāks.

Attīrīšana ar ametista kristālu.

Šī metode ir viena no visspēcīgākajām un dārgākajām. Tiek izmantota ametista drūza, kura ir vismaz 10 reizes lielāka par attīrāmo akmeni. Akmeni novieto uz drūzas un atstāj uz nenoteiktu laiku. Ar šo metodi var attīrīt jebkuru akmeni, jo attīrīšana notiek tikai enerģētiskā līmenī.

Attīrīšana ar zemi

Agrāk litoterapeiti, plaši pielietoja šo metodi, kura pamatojas uz akmens ierakšanu zemē un atstāšanu uz nenoteiktu laiku, attiecīgi akmens visu lieko enerģiju atdos zemei. Mans ieteikums izmantojot šo metodi, izrakt izvēlētajā vietā nelielu bedrīti, ielikt akmeņus keramikas podiņā- puķupodiņā, un to ierakt kopā ar akmeņiem, lai atvieglotu sev akmeņu atrašanu. Metode pielietojama dažādiem akmeņiem, taču nav ieteicama mitruma jūtīgiem materiāliem./p>

Attīrīšana ar lūgšanām.

Bieži izskan litoterapeitu vidū arī šāda metode, ka attīrīt akmeņus var ar lūgšanu, un tās var būt dažādas lūgšanas, galvenais nosacījums ir, lai tā ir pašiem pieņemama, un to ir iespējams izpildīt no sirds. Šo metodi var izpildīt ar jebkuru no minerālajiem materiāliem.Uzturiet tīras domas, lai pasargātu sevi no negatīvajām tieksmēm, kas atgriežas pie jums kā bumerangs. Tieši tas ir iemesls, kāpēc radušies daudzi stāsti un mīti par nelaimi nesošajiem akmeņiem. Tas nav akmens, bet domas un apņemšanās, kas nes sevī šīs negatīvās enerģijas. Tā ir akmens valkātāja apziņa, kas veido šos nostāstus. Iedvesiet sev, ka jūsu akmens nu ir tīrs un gatavs palīdzēt jums ar savu gaismu, ka akmens ir jūsu sabiedrotais vai enerģētiskais draugs. Tad izmantojiet to, nēsājiet to, mīliet to! Ziniet, ka jūs un jūsu akmeņi piedalāties evolūcijas ciklā.

Saka, ka pret skaudību labi pasargā sūnu ahāti. Auniem, Strēlniekiem un Zivīm no skaudības labāk sargāties ar sarkanā koraļļa vai hrizoprāza palīdzību.

Labs amulets pret apkārtējo raidītajām negatīvajām enerģijām (naids, meli, ļauni nodomi vai pieburšana) varētu būt ametists, kalnu kristāls, malahīts, šerils (melnais turmalīns), zaļā un sarkanā jašma.

No psihiskās un informatīvas iedarbības palīdzēs pasargāt berils. Tātad, dodoties uz darba sapulci par budžeta pieņemšanu vai plānu izstrādi nākamajām gadam, līdzi ņemiet rotu ar berilu :)

No zagļiem un māju apdraudošām briesmām – granāts, hrizolīts, berils.

Uz uzņēmēja darba galda vēlams turēt jebkādas krāsas ahātu, izņemot melno ahātu. Ahāts palīdz aizstāvēt savas intereses, uzminēt konkurentu plānus, būt ideju ģeneratoram un pasargās no ļaunas acs.

Onikss iedrošinās, palīdzēs aizstāvēt savas intereses. Mēness akmens ir apveltīts ar pārliecināšanas spējām. Kopā ar ahātu tas palīdzēs sarežģītu lēmumu pieņemšanā. Tātad, uzņemuma vadītāji ieteicama rota ar ahātu un mēness akmeni.

Arī citrīns var palīdzēt kļūt izlēmīgākam, būt „pašam par kungu savā namā”.

Celt pašapziņu palīdzēs smaragds un rodonīts.

Mīlestības talismani ir kalnu kristāls, un tirkīzs.

Kaislības vīrietī izsauc sarkanais granāts un hrizolīts.

Sieviešu laimes akmens – sūnu ahāts.[9]

no "Т.Зюрняева "Целебная магия камней, минералов, растений""

Akmeņu attīrīšana.

Pirms izmantot akmeni, to vajag enerģētiski attīrīt un noņemt nevajadzīgo informāciju ar uguns vai ūdens palīdzību. Vispārējie noteikumi - visus akmeņus labāk tīrīt katra mēneša 3 pēdējās dienās pēc mēness kalendāra (28., 29.,30.) pirms jaunā mēness iestāšanās. Tīra akmeņus arī gada īpašā laikā - 5 pēdējās saules gada dienās (kad Saule atrodas pēdējos grādos Zivs zvaigznājā. Šīs dienas (16-20 marts) var iekrist jebkurās mēness kalendāra dienās.

Attīrīšana ar ūdeni.

!!! Ar ūdeni nedrīkst attīrīt granātu (tai skaitā almandīnu)!!!

27. un 28. mēness dienā ievietojiet dažādus akmeņus un rotas no tiem polietilēna maisā un ielejat tajā ūdeni. Maisu jāaizsien tā, lai iekšā paliek arī gaiss. Ievietojiet maisu ledusskapja saldētavā uz 3 dienām. Ūdens sasalstot noņem netīro informāciju no akmens un tas attīrās. Tā var attīrīt gan akmeņus, kurus jūs iepriekš valkājāt, gan jaunos - pirktos vai dāvinātos. Pēc jaunā mēness iestāšanās maisu izņem no ledusskapja, ūdeni atkausē, netaisot vaļā maisu. Tad izņem akmeņus no maisa un noskalo ar krāna ūdeni. Ūdeni nolej podā, bet maisu izmet ārā (viņi ir enerģētiski un informatīvi piesārņoti).

Ir arī citi akmeņu attīrīšanas veidi ar ūdeni.
  • turēt akmeni zem tekoša krāna ūdens;
  • attīrīt akmeni ziepjūdenī- sagatavot ziepjūdenī, ieliet to porcelāna, vai kristāla traukā, novietot to saulē, paturēt taja akmenus 2 stundas;
  • attīrīt akmeņus ar sāls šķīdumu - ielikt akmeņus sāls šķīdumā kristāla traukā uz 3-4 stundām,
  • vai vienkarši ierakt akmeni sālī uz 3-4 stundām (sāli vēlak izmest),
  • vai attīrīt akmeņus ar jūras ūdeni, atstājot viņus tajā uz 3 stundām.

Attīrīšana ar uguni.

Lai attīrītu akmeni ar uguni, to noliek uz galda, vai citas cietas virsmas. Labajā roka paņem degošu sveci (ar liesmu uz augšu) un horizontāli virs akmens ar sveci velk apļus pulkstenrādītāja virzienā, skaitot pie sevis attīrīšanas lūgšanu vai skaļi skaitot: "Uguns attīra šo akmeni no netīras, kaitīgas un nevajadzīgas man informācijas un enerģijas". Virs katra akmens vai rotaslietas ar sveci jāvelk apļi nepārskaitli reizes. Sveci pēc akmeņu attīrīšanas nenopūš, bet atstāj degt uz jūsu veselību.

Kad Saule iziet 1. Auna zvaigznāja dekādi (no 21. līdz 30. martam) minerālus var attīrīt ar uguni visas šīs 10 dienas. Īpaši tāda attīrīšana ir vajadzīga mantotiem juvelierizstrādājumiem.

Pēc attīrīšanas akmeņu enerģiju ir jāatjauno, novietojot tos saulē uz dažām dienam.

Visus akmeņus ir lietderīgi novietot saulē uz dažām stundām vai dienām, īpaši tas attiecas uz akmeņiem, kurus jūs pastāvīgi valkājat.

Visas lietas, pat jaunas ir jāattīra ar uguni, velkot virs tam apļus ar iededzinātu sveci pulkstenrādītāja virzienā. [17]

Kristāli noteikti jāattīra no negatīvam vibrācijām, kuras tas ir uzņēmis līdz nonācis ir pie Jums! Šeit ir vairākas vienkāršas metodes

ŪDENS METODE

Vislabāk der tiem kas dzimuši ūdens zīme. Atrodiet kādu avotu, strautu vai ūdenskritumu un paturiet kristālus tekošā ūdenī, ja nav šādu iespēju, izmantojiet stikla trauku kurā ieliets avota ūdens. Ja vēlaties varat savus kristālus aizvest uz jūru un attīrīt ar sāļo jūras ūdeni.

Atceraties, ka sāls var sabojāt kristālu tāpēc pēc tam kristālu nomazgājiet tīra ūdeni.

ZEMES METODE.

Īpaši efektīva tiem, kas dzimuši zemes zīme. Ierociet kristālus zemē un atstājiet uz 1 diennakti. Ja nav tādu iespēju ielieciet puķupodā un uzberiet pa virsu zemi. Kad kristāli izņemti no zemes tie rūpīgi jānomazgā tīrā avota ūdenī.

UGUNS METODE

Ļoti piemērots tiem, kas dzimuši uguns zīme. Aplieciet kristāliem visapkārt sveces, aizdedziet tās un ļaujiet tām pilnībā izdegt.

Varat ari kristālus paturēt svecītes liesmā.

APKVĒPINĀŠANAS METODE

Iedarbīga tiem, kas dzimuši gaisa zīme. Aizdedziniet kvēpināmo nūjiņu, nopūtiet liesmu un turiet kristālu dūmos, līdz nūjiņa ir izkvēpusi. Dūmi ļoti labi atbrīvo no negatīvam vibrācijām.

ZIEDU METODE

Noderīga visiem. Dažus ziedus vai ziedlapias novieto tīra stikla traukā. Tad ieliec kristālus dziļi ziedos, lai būtu pārklāti un atstāj uz diennakti. Mēģiniet piemeklēt tādus ziedus, kas vislabāk atbilst kristāla krāsai. Piem. sarkanajam kvarcam vispiemērotākās ir sarkanu rožu ziedlapas. [18]