Krāsa: no bezkrāsainas līdz ābola zaļai, pelēkai.
Saistīts: ar kulināriju, konditoriju, saldumiem.
Der: cilvēkiem, kuri nodarbojas ar kulināriju un konditoriju. Akmens tiem atklāj jaunas receptes. Konditors kļūst par burvi savā jomā.
Agaļmatolīta citi nosaukumi: Agolīts (agaļmatolīta sinonīms), biharīts, vaska akmens (sens agaļmatolīta nosaukums), gemmaguja, podiņa akmens, taukaudzējs (cits agalmatolīta nosaukums), ainavu akmens, koreīts (Korejas agaļmatolīta), lardits, ledainais akmens, ziepjakmens, tēlainais akmens, pagodīts (sens agaļmatolīta nosaukums, kas ir izplatīts Sibīrijā), firurnijas akmens.
Ārstnieciskās īpašības:
- Agaļmatolīta ārstnieciskās īpašības ir atnākušas pie mums no seniem pirmlaikiem.
- Netradicionālā tautas medicīnā agaļmatolīts tiek pielietots reimatisku problēmu ārstēšanā.
- Agaļmatolīta gabalus vai izgrieztas figūras no šī minerāla liek pie iekaisušām locītavām. Šī nesarežģītā procedūra ir spējīga atvieglināt reimatiskas sāpes. Uzskata, ka figūras no agaļmatolīta, tāpat palīdz ārstēt muskuļu blokus, sastiepumus.
- Rekomendē pielietot punktu masāžu laikā, aktivizē akupunktūras punktus.
Maģiskās īpašības:
- Uzskata, ka šis minerāls veicina pārdabisku spēju attīstību savējam īpašniekam - tādu kā telekinēze, hipnoze un telepātija.
- Agaļmatolīts pastiprina cilvēka iespējas, kurš ir apveltīts ar pareģošanas spējām.
- Tāpat uzskatīja, ka dāvāta skulptūras vara mantīgiem ļaudīm, izveidota no agaļmatolīta, varēs pasargāt visus pakļautos no savējā kunga vai vadītāja dusmām un mīkstināt viņa raksturu, atmodināt viņā taisnīguma izjūtu.
- Šis minerāls labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka emocionālo, psihisko un fizisko stāvokli. [34]