Karneols, serdoliks, sards (Carnelian, Карнеол, сердолик, сард)

Karneols (serdoliks, sards) – halcedona paveids. Darbības akmens, kas dod drosmi un pārliecību virzīties uz priekšu pa jaunu dzīves ceļu. Stimulē seksuālo enerģiju. Karjeras un spēka akmens, palīdz pieņemt lēmumus, stimulēt analītiskās spējas, un izdarīt izvēli. Aizsargā no negatīvām emocijām (slikta rakstura, dusmām), slimībām un neirozēm. Kliedē skumjas un depresiju. Spēcīgs fiziskā ķermeņa aizsargātājs, jo ar asinsrites palīdzību apgādā ķermeni ar dzīvības spēka enerģiju. Turot to pie sevis, tas pastiprina dzīves prieku, dod enerģiju, un kopumā uzlabo veselību (vislabāk to turēt pirmo trīs čakru apvidū).

Karneola vibrācijas palīdz atjaunot audus (paātrina arī brūču dzīšanu), stimulē endokrīno dziedzeru darbību, regulē vielmaiņu, stiprina imunitāti, uzlabo smadzeņu apasiņošanu, mazina reimatismu, ādas problēmas un drudzi. Noņem bailes (tai skaitā nāves bailes), un nes iekšēju mieru. Aizsargā no sliktām vibrācijām. Attīra asinis, nieres, stimulē seksualitāti. Noņem sāpes muguras lejas daļā un ceļos. Palīdz pie saaukstēšanās, sirds-asinsvadu, kuņģa-zarnu trakta, aknu un onkoloģiskajām saslimšanām. paplašinātu vēnu gadījumā un reproduktīvajai sistēmai.

Lietojot karneolu uz saules pinuma čakras, to var kombinēt ar moldavītu uz sirds čakras ar fenakītu (ļoti reta berilija silikāta forma) uz trešās acs čakras, un petalītu vai danburītu uz dvēseles zvaigznes čakras. Kombinācijā ar zaļo avanturīnu vai zaļo kalcītu tas spēcina aknas, aizkuņģa dziedzeri un nieres. Sevis iezemēšanai tas izcili sader kopā ar dūmu kvarcu (novietojot uz pamat čakras). Lai stimulētu vīrišķo seksuālo enerģiju var kombinēt ar cinkītu vai dzelzs pirītu. Karneola īpašības pastiprinās, ja to lieto kopā ar citrīnu uz apakšējām 3 čakrām. Senie ēģiptieši to kombinēja ar tirkīzu un lazurītu.

[3]

Karneols jeb akmens - sargs ir sarkanbrūns, dzelteni sarkans vai oranžs kalcedona paveids. Ar šo akmeni ir saistīti daudzi ticējumi un leģendas, jo karneols ir saules un uguns krāsā, dzīvības un siltuma krāsā. Tādēļ Austrumos tam piedēvēja spēju pasargāt dzīvos no nāves un slimībām, dāvāt laimi un mieru. Akmens uzlabo noskaņojumu, nomierina dusmas, asina prātu. Karneols praktiski ir universāls laimes akmens, kas ap sevi spēj radīt lielu atveseļošanās lauku, uzlabojot enerģiju apmaiņas procesus. Sibīrijas dziednieki uzskata, kakarneols palīdz ģimenēs novērst ķildas un strīdus. Īpaši ieteicams lauvas zīmē dzimušajiem. [6]

Tas ir spēcīgs mīlestības talismans, viņš arī novērš ļaunu cilvēku ietekmi, nes veiksmi darījumos un pievelk labklājību, novēršot no tā īpašniekus ienaidniekus un nelabvēļus. Viņš atver cilvēka dabas dotības un palīdz atrast savu ceļu un atzinību, sevišķi, ja īpašnieks ir radošais cilvēks.

Tumši –sarkanās-oranža krāsas karneols stimulē cilveka seksuālo enerģiju un viņa vairo seksuālo pievilcību.

Karneols ir maigās krāsās: dzeltens, gatavā persika toņos, izsauc nomierinošo un savaldošo darbību. Tas ir saules akmens, kurš iesūc sevī tās enerģiju un silto starojošo krāsu. [22]

Kā ārstniecisks līdzeklis serdoliks ir pazīstams jau no seniem laikiem. To izmantoja Ēģiptes dziednieki nervu sistēmas saslimšanu ārstēšanai. Eiropas valstīs pulverī sarīvētu serdoliku jauca kopa ar vīnu un lietoja kā zales tādu slimību kā aritmijas, dzirdes traucējumu, hipertonijas un galvassāpju ārstēšanai. Pastāv uzskats, ka serdolika pulveris uzlabo asinsriņķošanu, apstādina iekšējo asiņošanu, ārstē nieru slimības. Mūsdienu litoterapeiti apgalvo, ka šo akmeni vajag nēsāt uz ķermeņa, lai atbrīvotos no čūlām, audzējiem. Savukārt, migrēnas gadījumā nelielus noslīpētus gabalus vajag likt uz aizvērtajiem plakstiņiem.

Daudzās valstīs serdoliks ir mīlestības, ticības un ģimenes laimes simbols. Senajā Krievijā šo akmeni uzskatīja par mīlestības talismanu, bet Senajā Grieķijā no tā veidoja kāzu gemmas. Austrumu valstīs serdoliku izmantoja amuletu izgatavošanai, kas ir spējīgi aizsargāt saimniekus no ļaunām burvībām, skaudības un lāsta. Serdoliks ir to cilveku akmens, kas dzimuši Jaunavas vai Dvīņu zīmēs. Jaunavām tas palīdz tikt galā ar nekontrolējamām dusmām, Dvīņiem dod iespēju atklāt sevī apslēptos talantus un attīstīt tos. [23]

Ārkārtīgas veiksmes simbols, palīdz laulību padarīt laimīgu, ceļotāja aizsargs, atbrīvo no bailēm, veicina dziļu pasaules izprašanu, veicina gaišredzības spējas. Veicina visa organisma atjaunošanu, stimulē svarīgākos endokrīnos dziedzerus, uzlabo vielu maiņu. Palīdz aizsargāties no mīlestības tīmekļiem, stāties pretī valdzinājumam un neuzticībai. [17]

Veiksmes simbols, palīdz veidot laimīgu laulību, aizsargā ceļotājus, attīsta pareģa spējas.

Kā ārstniecisks līdzeklis serdoliks ir pazīstams jau no seniem laikiem. To izmantoja Ēģiptes dziednieki nervu sistēmas saslimšanu ārstēšanai. Eiropas valstīs pulverī sarīvētu serdoliku jauca kopa ar vīnu un lietoja kā zales tādu slimību kā aritmijas, dzirdes traucējumu, hipertonijas un galvassāpju ārstēšanai.

Pastāv uzskats, ka serdolika pulveris uzlabo asinsriņķošanu, apstādina iekšējo asiņošanu, ārstē nieru slimības. Mūsdienu litoterapeiti apgalvo, ka šo akmeni vajag nēsāt uz ķermeņa, lai atbrīvotos no čūlām, audzējiem. Savukārt, migrēnas gadījumā nelielus noslīpētus gabalus vajag likt uz aizvērtajiem plakstiņiem.

Daudzās valstīs serdoliks ir mīlestības, ticības un ģimenes laimes simbols. Senajā Krievijā šo akmeni uzskatīja par mīlestības talismanu, bet Senajā Grieķijā no tā veidoja kāzu gemmas. Austrumu valstīs serdoliku izmantoja amuletu izgatavošanai, kas ir spējīgi aizsargāt saimniekus no ļaunām burvībām, skaudības un lāsta.

Serdoliks ir to cilvēku akmens, kas dzimuši Jaunavas vai Dvīņu zīmēs. Jaunavām tas palīdz tikt galā ar nekontrolējamām dusmām, Dvīņiem dod iespēju atklāt sevī apslēptos talantus un attīstīt tos. [18]

Karneols (no latīņu cornus - "kizila kauliņi" - pēc akmens krāsas. Nav saistāms ar gaļas (carne) nosaukumu) ir vienmērīgas sarkanas krāsas halcedons. Karneolu iekrāso dzelzs oksīds (dod sarkanu krāsu) un/vai hidroksīds (dod brūnu krāsu). Cits populārs akmens nosaukums ir serdoliks. Tas cēlies no krievu valodas - сердолик - "sirdsprieks".

Visaugstākā vērtība ir karneolam, kas ārēji skatoties, izskatās tumšsarkans, bet cauri skatoties - ugunssarkans. Ļoti bieži šādu krāsu iegūst, karsējot brūnas krāsas karneolu. Jau Senajā Ēģiptē šo akmeni tā sarkanās krāsas dēļ saistīja ar dzīvību un izmantoja atdzimšanas rituālā. Arī Tutanhamona kapenēs tika atrasti karneoli. Senajā Romā viens no visvairāk lietotajiem dārgakmeņiem. Bieži tika izmantots, lai izgatavotu zīmoggredzenus. Viduslaikos ticēja, ka karneols pasargā no burvestībām. Akmens palīdzot pret asiņošanu, galvasāpēm, saaukstēšanās slimībām. Mārtiņa Lutera zīmoggredzens bija izgatavots no karneola.

Paārina brūču sadzīšanu, īpaši pēc traumām vai ievainojumiem. palielina vitalitāti un spēku, attīra asinis un uzlabo asinsriti. Kad cilvekam jāsastopas ar grūtībam, palīz būt drosmīgam. [16]

Serdoliks - veicina visa organisma atjaunošanu, stimulē svarīgākos endokrīnos dziedzerus, uzlabo vielu maiņu. Palīdz aizsargāties no mīlestības tīmekļiem, stāties pretī valdzinājumam un neuzticībai.

Valkāt labāk kā kulonu vai krelles.

Palīdz justies komfortabli saskaņā ar savu patieso būtību. Palīdz sasniegt lielākus panākumus karjerā vai personīgajos jautājumos, kā arī palīdz cilvēkiem, kuri meditē. Spēcīgi ietekmē reproduktīvos orgānus. Attīra asinis, aknas un ir ieteicams priekš muguras lejas daļas problēmām.

Ēģiptiešu un Tibetiešu reliģiskais akmens, kas aktivizē zemākās čakras. Tas nes enerģiju un uguni, palielina psihisko enerģiju, personīgo spēku un piesauc prieku, smieklus un sirsnību, kas atver Jūsu sirdi.

Karneols - šis akmens pievelk saimniekam viņa "īsto otro pusīti". Vīriešiem palīdz potences paaugstināšanai, nēsājot to līdzi nedaudz zemāk par nabu. Var uzlikt tikai 17. jaunā mēness dienā un noņemt pēc dažām dienām. Piesaista sievietei pielūdzēju sirdis. Glābj no galvassāpēm, melanholijas un akla naida uzliesmojumiem. Palīdz pie saaukstēšanās slimībām, neauglības, kā arī pret asiņošanu. Uzlabo redzi, palīdz risināt globālus uzdevumus arī tiesu prāvas.

Baltais karneols - (baltais halcedons) – veicina mīlestību starp vīrieti un sievieti, uzlabo redzi.

Viduslaikos ticēja, ka karneols pasargā no burvestībām. Akmens palīdzot pret asiņošanu, galvasāpēm, saaukstēšanās slimībām. [9]

Karneols (serdoliks, sards) – halcedona paveids. Darbības akmens, kas dod drosmi un pārliecību virzīties uz priekšu pa jaunu dzīves ceļu. Karjeras un spēka akmens, palīdz pieņemt lēmumus, stimulēt analītiskās spējas, un izdarīt izvēli. Aizsargā no negatīvām emocijām (slikta rakstura, dusmām), slimībām un neirozēm. Kliedē skumjas un depresiju.

Ārstnieciskās īpašības:
 • Kā ārstniecisks līdzeklis serdoliks ir pazīstams jau no seniem laikiem.
 • To izmantoja Ēģiptes dziednieki nervu sistēmas saslimšanu ārstēšanai.
 • Eiropas valstīs pulverī sarīvētu serdoliku jauca kopa ar vīnu un lietoja kā zāles tādu slimību kā aritmijas, dzirdes traucējumu, hipertonijas un galvassāpju ārstēšanai.
 • Pastāv uzskats, ka serdolika pulveris uzlabo asinsriti, apstādina iekšējo asiņošanu, ārstē nieru slimības.
 • Mūsdienu litoterapeiti apgalvo, ka šo akmeni vajag nēsāt uz ķermeņa, lai atbrīvotos no čūlām, audzējiem. Savukārt, migrēnas gadījumā nelielus noslīpētus gabalus vajag likt uz aizvērtajiem plakstiņiem.
Maģiskās īpašības:
 • Daudzās valstīs serdoliks ir mīlestības, ticības un ģimenes laimes simbols.
 • Senajā Krievijā šo akmeni uzskatīja par mīlestības talismanu, bet Senajā Grieķijā no tā veidoja kāzu gemmas. Austrumu valstīs serdoliku izmantoja amuletu izgatavošanai, kas ir spējīgi aizsargāt saimniekus no ļaunām burvībām, skaudības un lāsta.
 • Serdoliks ir to cilveku akmens, kas dzimuši Jaunavas vai Dvīņu zīmēs. Jaunavām tas palīdz tikt galā ar nekontrolējamām dusmām, Dvīņiem dod iespēju atklāt sevī apslēptos talantus un attīstīt tos.
[34]

Karnelians – dod spēku un drošsirdību, aizsargā, dod pārliecību saviem spēkiem. Asociējas ar zemākām čakrām. Pielieto pie redzes pasliktināšanos, palīdz atbrīvoties no bailēm, tai skaitā no bailēm par nāvi, izsauc apmierinātības sajūtas par dzīvi. Var izmantot ātram mērķa un veiksmes sasniegšanai. Pielieto muguras un locītavu sāpēm. Tāpat palīdz cīnīties ar depresiju. [20]

 • Iemieso sevī dzīvības spēku, mīlestību, ticību, ģimenes laimi
 • Atjauno vitalitāti un motivāciju, dod drosmi un mudina uz pozitīvām izvēlēm dzīvē
 • Saasina koncentrēšanās spējas
 • Akmens – sargs, kas rada ap sevi lielu atveseļošanās lauku
 • Piesaista labklājību, jaunus resursus un veiksmi
 • Atbrīvo no vienaldzīgas attieksmes un uzlabo apetīti
 • Emocionālajā plānā spēcīgs sargs pret skaudību, naidu, nelabvēlību no jūsu vai citu cilvēku puses

Ārstnieciskās īpašības

 • Stimulē vielmaiņu, regulē šķidruma līdzsvaru organismā
 • Sekmē vitamīnu un minerālvielu asimilāciju
 • Piepilda ar maigu bet spēcīgu enerģiju
 • Atbrīvo no impotences un frigiditātes
 • Novērš apakšējo ekstremitāšu problēmas
 • Uzlabo nieru darbību
 • Ārstē depresiju, īpaši kura saistīta ar bailēm no nākotnes
 • Labvēlīgi ietekmē sieviešu dzimumorgānus
[26]
Ļoti saderOnikss[17]
SaderSafīrs[17], Sardoniks[17], Almandīns[17], Granāts[17], Krīdīts[5], Melnais ahāts[17], Sfalerīts[5], Vanadinīts[5]
NeitrālsLabradorīts[17], Hematīts[17], Jašma[17], Kalnu kristāls[17]
Galīgi nesaderMēnessakmens[17], Opāls[17], Akvamarīns[17], Berils[17]
Krāsa Sarkana[2][7][4], Rozā[7], Sarkanīgi oranža[5], Oranža[7][4], Dzeltena[7]
Spīdums Stikla[58]
Cietība 6,5 - 7[58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3], 2. krusta kaula, sakrālā[3][7][5], 3. saules pinuma Manipuru[3][7], 6. trešās acs (Third Eye) Adžnu[58]
Vibrācija 6[3][4], 5[3][4]
Stihija Ūdens[7], Uguns[3][7], Zeme[7]
Zodiaks Mežāzis (Capricorn)[3], Jaunava (Virgo)[3][7][5][56][58], Lauva (Leo)[3][4], Vēzis (Cancer)[3][4], Dvīņi (Gemini)[7][56][58], Vērsis (Taurus)[3][5], Auns (Aries)[3][5][56]
Planētas Marss[5], Merkurs[7], Saule[7]
Ercengelis Camuels[3], Gabriels[3]
Enerģija Dziedināšanas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][58], Spēju[5]
Kaites Resnā zarna[4], Zarnas[4], Zemas organisma pretestības spējas[9], Žultspūslis[4][33], Vairogdziedzeris[58], Vārgums[4], Urīnsistēma[4], Tūska[4], Saaukstēšanās[4], Sāpes[4], Skolioze[4], Smadzeņu asisnsrite[58], Reimatisms[4], Reproduktīvā sistēma[4], Sieviešu reproduktīvie orgāni[33], Psoriāze[9], Pūtītes[9], Olnīcas[4], Neauglība[4], Nierakmeņi[9], Nieres[58][4], Muguras sāpes[4], Fiziskais līdzsvars[4], Līdzsvaro fizisko ķermeni[9], Ķermeņa detoksifikācija[4], Jostas vieta[33], Imūnsistēma[58], Infekcija[4], Išiass[9], Galvassāpes[58], Gremošana[9], Enurēze[9], Dermatīts[58], Drudzis[9], Caureja[18], Bezmiegs[9], Brūces[9], Aizcietējums[58], Aizkuņģa dziedzeris[4], Aknas[33][4], Alergijas[4], Apetīte[4], Asinis[4], Asinsapgādes traucējumi[9], Asinsrite[4], Asinsrites traucējumi[9], Astma[4], Atmiņa[4], Audu reģenerācija[4], Paaugstināts asisnsspiediens[9], Pazemināts asinsspiediens[9], Zems asinsspiediens[4]
Emocionālā ietekme Vardarbība[4], Pašcieņa[4], Piekrišana[4], Niknums[4], Mānija[4], Laime[4], Komforts[4], Nāves izpratne[4], Drosme[4], Dusmas[4]
Garīgā ietekme Reinkarnācijas pieņemšana[4], Novērtējums[4], Mierīgums[4], Līdzsvars[4], Gribas pareiza lietošana[4], Aizsardzība[4], Iepriekšējo dzīvju atsaukšana[4]
Dzimšanas akmens Augusts[5], Jūlijs[5], Maijs[5]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[2], SiO2, silīcija dioksīds ar piemaisījumiem[4]
Blīvums (g/cm3) 2,6[58]
Atradnes ASV[2], Austrālija[2], Austrija[2], Botsvana[2], Brazīlija[4], Čehija[2], Dienvidāfrika[2], Francija[2], Indija[4][2], Japāna[2], Krievija[2], Krievija-Austrumsibīrija[58], Krievija-Tālie Austrumi[58], Lielbritānija[2], Mongolija[58], Slovakija[2], Šrilanka[2], Ukraina[2], Ungārija[2], Vācija[2]
Komentāri
Pievienot komentāru