Gagāts (Jet, Гагат)

Gagāts (džets, lignīts, melnais dzintars). Pārakmeņota koka (organiskas izcelsmes mineraloīda) paveids, līdzīgs akmeņoglei. Palīdz izvadīt negatīvās enerģijas, īpaši noderīgs cilvēkiem, kuriem ir nepamatotas bailes, kas ierobežo dzīvi. Saistīts ar pamata čakru. Var izmantot kā aizsargājošu akmeni (zināms arī kā ceļotāju amulets). Neitralizē negatīvās enerģijas un izvada tās no auras. Mazina sirdssāpes, gan salauztas sirds gadījumā, gan mīļotā nāves gadījumā. Labs iezemēšanās akmens. Sekmē gaišredzību. Palīdz Kundalini enerģijai pacelties līdz vainaga čakrai. Palīdz atcerēties iepriekšējās dzīves, un dziedēt pagātnes notikumu sekas. Palīdz uzlabot atmiņu. Sinerģiski darbojas kopā ar moldavītu.

Fiziski palīdz cīņā ar depresiju, bakteriālām un virusuālām infekcijām, locītavu iekaisumiem, bronhītu, saaukstēšanos un galvassāpēm. Palīdz dziedēt kuņģa sāpes, dziedzeru un limfātiskās sistēmas slimības. Mazina (novērš) krampjus. Attīra/dziedē aknas, aizkuņģa dziedzeri un nieres (iesaka kombinēt ar sugilītu). Kombinācijā ar lepidolītu mazina stresu.

Kristālu iesaka attīrīt sausā jūras sālī, un pēc tam ar kalnu kristāliem. Neattīrīt saules gaismā vai ūdenī!

[3]

Skaitās, ka aproces no gagāta palīdz pie podagras un krampjiem. Litoterapevti piedāvā darīt punktveida masāžas ar gagātu bumbiņu palīdzību, locītavu saslimšanu profilaksei. Tie apgalvo, ka plates no šā akmens, ja paturēt tos 2-3 minūtes delnās, noņem nervozu sasprindzinājumu, atpesta no stresa.

Skaitās, ka gagāts satur sevī izsenas gaismas (pirmlaikos viņš tika veltīts Diženai Mātei) spēku, tādēļ viņš iesūc sevī visas īpašnieka bailes, izkliedē negatīvu, kuru cilvēks rada pats (aizvainojumi, dusmas, naids), un negatīvu, kas ir nosūtīts no ārpuses (no nelabvēlīgām domām un ļaužu apņemšanos, kuri ir noskaņoti pret īpašnieku, līdz noliedzošo enerģētisko straumju iedarbošanās uz viņa no apkārtējas vides). Akmens atklāj savējam īpašniekam viņa ģimenes dzimtu noslēpumus, palīdz izlabot personīgo likteni un viņa sentēvu kļūdas. Viņš rada savējam saimniekam astrālu aizsargāšanu, iesaucot mirušo radu garus uz palīdzību savējam pēcnācējam. Gagāts atpesta cilvēku no gļēvulības, mīkstmieša, stulbības, stomīgugam, piedala viņu ar pašpārliecinātību. Viņš palīdz savējam īpašniekam atklāt jebkuru mānīšanu, brīdina par iespējamu varmācību no ārpuses. Bez tam, gagāts koriģē cilvēka dzimumdzīvi — vīriešiem un sievietēm iedveš seksuālu antipātiju pret partneriem savēja dzimuma. Pirmlaikos ticēja, ka šis akmens atvieglina sāpes pie dzemdībām (tomēr grūtniecēm nēsāt viņu kategoriski aizliegts), attīra no ļauniem gariem cilvēka mājokli, saista mājā veiksmi, pārticību un labklājību. Astrologi rekomendē nēsāt izstrādājumus ar gagātu Vēžiem un Zivīm. Ļaudis, kas ir dzemdēti zem šīm zīmēm, ir stomīgi un bikli pa savējo dabu, akmens gan palīdzēs tiem tikt galā ar gļēvulību un piedalīs ar spēju aizstāvēt savējo uzskatu. Mežāžiem gagātu nēsāt nevajag. Tie ir droši no dzimšanas, minerāls var pastiprināt šo iedzimto īpašību un padarīs neapdomātus un agresīvus. Ir aizliegts gagāts Auniem. Jaunavām un Ūdensvīriem — iztraucē to līdzsvarotību. Pārējām zodiaka zīmēm gagātu nēsāt var. [23]

Gagats - melnā jašma, melnais dzintars. Palīdz izprast slēptos karmas pamatus, senču noslēpumus, redzēt dzīves patiesos cēloņus. Galvenais uzdevums – pasargāt cilvēku no tumsas spēkiem, uzņemt sevī visas viņa sāpes, izkliedēt sevī visas viņa bailes un šaubas. Spēj atklāt māņus un mīlestību padarīt neaizmirstamu. Mīkstina šķiršanos un dvēseles sāpes. Atklāj krāpšanu un palīdz aizmirst nelaimīgu mīlestību. Pasargā no vētrām. Bloķē burvju, ļauno garu un spoku intrigas. Palīdz uzvarēt savas bailes. Pasargā no apmātības, miesas vājuma, indēm, suņu un čūsku kodumiem, ļaunas acs, murgiem, liekot zem spilvena. Noņem nogurumu un uzbudinājumu, ārstē pret podagru, reimatismu, karbunkulozi, dvēseles un sieviešu slimībām. Palīdz pret krampjiem, kuņģa slimībām un epilepsiju. Nostiprina redzi, novērš galvas (valkājot kaklā) un zobu sāpes. Pasargā un ārstē no kataraktas, īpaši vecus cilvēkus. Pasargā no tūskām. Uzlabo garastāvokli. Stimulē dzemdības, ja trīs dienas dzert ūdens uzlējumu no gagata. [17]

Gagāts satur sevī izsenas gaismas (pirmlaikos viņš tika veltīts Diženai Mātei) spēku, tādēļ viņš iesūc sevī visas īpašnieka bailes, izkliedē negatīvu, kuru cilvēks rada pats (aizvainojumi, dusmas, naids), un negatīvu, kas ir nosūtīts no ārpuses (no nelabvēlīgām domām un ļaužu apņemšanos, kuri ir noskaņoti pret īpašnieku, līdz noliedzošo enerģētisko straumju iedarbošanās uz viņa no apkārtējas vides).

Akmens atklāj savējam īpašniekam viņa ģimenes dzimtu noslēpumus, palīdz izlabot personīgo likteni un viņa sentēvu kļūdas. Viņš rada savējam saimniekam astrālu aizsargāšanu, iesaucot mirušo radu garus uz palīdzību savējam pēcnācējam. Gagāts atpesta cilvēku no gļēvulības, mīkstmieša, stulbības, stomīgugam, piedala viņu ar pašpārliecinātību. Viņš palīdz savējam īpašniekam atklāt jebkuru mānīšanu, brīdina par iespējamu varmācību no ārpuses. Bez tam, gagāts koriģē cilvēka dzimumdzīvi — vīriešiem un sievietēm iedveš seksuālu antipātiju pret partneriem savēja dzimuma. Pirmlaikos ticēja, ka šis akmens atvieglina sāpes pie dzemdībām (tomēr grūtniecēm nēsāt viņu kategoriski aizliegts), attīra no ļauniem gariem cilvēka mājokli, saista mājā veiksmi, pārticību un labklājību.

Astrologi rekomendē nēsāt izstrādājumus ar gagātu Vēžiem un Zivīm. Mežāžiem gagātu nēsāt nevajag. Tie ir droši no dzimšanas, minerāls var pastiprināt šo iedzimto īpašību un padarīs neapdomātus un agresīvus. Ir aizliegts gagāts Auniem. Jaunavām un Ūdensvīriem — iztraucē to līdzsvarotību. Pārējām zodiaka zīmēm gagātu nēsāt var. [18]

Nosaukumu "gagāts" minerāls ieguvis, iespējams, no upes vai pilsētas Gagas nosaukuma. Minerāla un viņa paveidu citi nosaukumi: melnais jaspiss, melnais dzintars, gišers.

Gagāts ir akmeņu ogles paveids. Akmens krāsa ir melna. Spīdums - perlamutra, zīdains.

Uzskata, ka gagāts satur sevī senas gaismas (pirmslaikos viņš tika veltīts Diženai Mātei) spēku, tādēļ viņš iesūc sevī visas īpašnieka bailes, izkliedē negatīvu, kuru cilvēks rada pats (aizvainojumi, dusmas, naids), un negatīvu, kurš uz viņu nāk no ārpuses (no nelabvēlīgām domām un ļaudīm, kuri ir pret šo cilvēku , līdz negatīvu enerģētisku plūsmju ietekmes no apkārtējas vides). Akmens atklāj savējam īpašniekam viņa ģimenes dzimšu noslēpumus, palīdz izlabot personīgo likteni un viņa sentēvu kļūdas. Rada savējam saimniekam astrālu aizsardzību, iesaucot mirušos radniecīgos garus palīgā savējam pēcnācējam.

Ārstnieciskas īpašības:
 • Skaitās, ka aproces no gagata palīdz pie podagras un krampjiem.
 • Litoterapevti piedāvā darīt punktveida masāžas ar gagatu bumbiņu palīdzību, locītavu saslimšanu profilaksei. Tie apgalvo, ka plates no šā akmens, ja paturēt tos 2-3 minūtes delnās, noņem nervozu sasprindzinājumu, atpesta no stresa.
Maģiskas īpašības:
 • Skaitās, ka gagats satur sevī izsenas gaismas (pirmlaikos viņš tika veltīts Diženai Mātei) spēku, tādēļ viņš iesūc sevī visas īpašnieka bailes, izkliedē negatīvu, kuru cilvēks rada pats (aizvainojumi, dusmas, naids), un negatīvu, kas ir nosūtīts no ārpuses (no nelabvēlīgām domām un ļaužu apņemšanos, kuri ir noskaņoti pret īpašnieku, līdz noliedzošo enerģētisko straumju iedarbošanās uz viņa no apkārtējas vides).
 • Akmens atklāj savējam īpašniekam viņa ģimenes dzimtu noslēpumus, palīdz izlabot personīgo likteni un viņa sentēvu kļūdas. Viņš rada savējam saimniekam astrālu aizsargāšanu, iesaucot mirušo radu garus uz palīdzību savējam pēcnācējam.Gagats atpesta cilvēku no gļēvulības, mīkstmieša, stulbības, stomīgugam, piedala viņu ar pašpārliecinātību. Viņš palīdz savējam īpašniekam atklāt jebkuru mānīšanu, brīdina par iespējamu varmācību no ārpuses.
 • Bez tam, gagats koriģē cilvēka dzimumdzīvi — vīriešiem un sievietēm iedveš seksuālu antipātiju pret partneriem savēja dzimuma. Pirmlaikos ticēja, ka šis akmens atvieglina sāpes pie dzemdībām (tomēr grūtniecēm nēsāt viņu kategoriski aizliegts), attīra no ļauniem gariem cilvēka mājokli, saista mājā veiksmi, pārticību un labklājību.

Astrologi rekomendē nēsāt izstrādājumus ar gagatu Vēžiem un Zivīm. Ļaudis, kas ir dzemdēti zem šīm zīmēm, ir stomīgi un bikli pa savējo dabu, akmens gan palīdzēs tiem tikt galā ar gļēvulību un piedalīs ar spēju aizstāvēt savējo uzskatu. Mežāžiem gagatu nēsāt nevajag. Tie ir droši no dzimšanas, minerāls var pastiprināt šo iedzimto īpašību un padarīs neapdomātus un agresīvus. Ir aizliegts gagats Auniem. Jaunavām un Ūdensvīriem — iztraucē to līdzsvarotību. Pārējām zodiaka zīmēm gagatu nēsāt var. [34]

Gagāts - aizsargā no varmācības, stabilizē situāciju, palīdz atbrīvoties no bailēm un negatīvām domām, kas radušās bez iemesla. Nomierina, noņem depresiju. Uztur finansiālo stabilitāti. Izmanto migrēnas, epilepsijas un audzēju ārstēšanā. [20]

 • Palielina psihisko apziņu un aizsardzību, uzsūc negatīvo enerģiju
 • Lielisks akmens zemes elementa spēka piesaisīšanai un virzīšanai
 • Piesaista zinības un gudrību, balansē un iezemē
 • Atbrīvo no negatīvas uzvedības cēloņiem un pagātnes saistībām
 • Laba sadarbība kopā ar dzintaru un moldavītu
 • Maigāka iedarbība nekā turmalīnam vai obsidiānam

Ārstnieciskās īpašības

 • Attīra aknas un nieres, ārstē migrēnas
 • Atbrīvo no galvassāpēm un epilepsijas
 • Stiprina imūnsistēmu un sargā no infekcijas slimībām
 • Atvieglo zobu un galvas sāpes, mazina menstruālos krampjus
[26]
SaderDūmu kvarcs[5], Dzintars[5], Lepidolīts[5], Melnais turmalīns[5], Sugilīts[5], Brūnais turmalīns[5], Čaroīts[5], Čiastolīts[5], Pītersīts[5]
Krāsa Melna[37][5][4][2], Tumši brūna[37]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[37]
Spīdums Nespodrs[37], Perlamutra[58], Vaska[37], Zīda[58]
Cietība 2,5 - 4[37], 3 - 4[56][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3][7][4][58], 3. saules pinuma Manipuru[58]
Vibrācija 8[3][4]
Stihija Ēters[7], Uguns[7], Zeme[3][7]
Zodiaks Zivis (Pisces)[7][58], Mežāzis (Capricorn)[3][7][4], Skorpions (Scorpio)[7][58][58]
Planētas Saturns[7]
Enerģija Aizsardzības[5], Attīrošā[5], Dziedināšanas[5], Spēju[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[7]
Kaites Zobu sāpes[9][4], Vīrusinfekcijas[4], Saaukstēšanās[4], Seksa tieksme[4], Reimatisms[9], Pietūkums[4], Podagra[58], Menstruālie krampji[4], Migrēna[4], Krampji[58], Kuņģis[4], Infekcija[4], Galvassāpes[4], Epilepsija[4], Depresija[9], DNS labošana[4], Drudzis[4], Samazina drudzi[4], Bakteriālas infekcijas[4], Bronhīts[9], Artroze[9], Augstuma slimība[4], Paaugstināts asisnsspiediens[58]
Emocionālā ietekme Sagatavotība[4], Bailes[4]
Garīgā ietekme Atbrīvo pieslēgumus[4], Ārpusķermeņa ceļojumi[4], Atbrīvo būtības[4], Atbrīvo nevajadzīgās būtības[4], Aizsardzība[4], Psihiskā aizsardzība[4]
Minerālu klase Mineraloīdi[4]
Ķīmiskā formula C[58], No fosīlās koksnes formētas akmeņogles[4]
Blīvums (g/cm3) 1,2 - 1,4[37], 1,3[58][56]
Atradnes ASV[58][56], Francija[58], Indija[4], Kanāda[4], Kaukāzs[56][58], Krievija[4], Lielbritānija[58][56][37], Spānija[58][56][37], Ukraina[56], Ukraina-Krima[58], Vācija[58][56]
Komentāri
Pievienot komentāru