Viduslaikos ticēja, ka akvamarīns spēj neitralizēt indi;
Senos laikos jūrnieki braucienos līdzi ņēma akvamarīnu un ievietoja tos spilvenos - viņi ticēja, ka tas nodrošinās drošu ceļojumu. Pastāvēja arī ticējums, ka nāras ķermeņa zivs daļa ir no akvamarīna.
[2]
Drosmes akmens. Uzlabo komunikācijas prasmes. Remdē bailes, šaubas, skumjas, vientulības sajūtu un palielina jutību. Saasina intelektu, intuīciju un atver gaišredzības spējas. Aizsargā auru un sakārto čakras. Labs meditācijas akmens, palīdz nonākt saskarē ar cilvēka garīgo būtni. Sniedz harmonijas un uzticības sajūtu, kā arī prāta skaidrību. Nes iekšēju mieru un mīlestību pret sevi. Veido ap enerģijas lauku aizsargājošu slāni. Stimulē organisma dabīgās dziedināšanās spējas, palīdz atbrīvot no pārslodzes, kas saistīta ar pārāk lielu atbildību. Palīdz apzināt personīgās spējas.
Palīdz pie kuņģa, kakla, vairogdziedzera, sirds, liesas, plaušu, ausu, limfmezglu, ādas un aknu slimībām, nomierina nervus, novērš šķidruma aizturi. Spēcina imunitāti. Mazina alerģiskas reakcijas, stresu un nomierina prātu. Uzskata, ka tas dziedē bezmiegu, palīdz pret zobu sāpēm, nomierina acis (īpaši, ja tās asaro), uzlabo gremošanu un mazina atkarību no zālēm.
[3]
Tas ir uzticīgas mīlestības talismans, kas aizsargā draudzību un saglabā taisnīgumu. Tas ir kaislīgu un vētrainu cilvēku, ceļotāju un iespaidu maiņu cienītāju, talismans. Jūrnieku amulets, kas aizsargā no nepatikšanām uz ūdens un sniedz uzvaru kaujās. Uzskata, ka Akvamarīns ir spējīgs savaldīt bangojošu jūru. Šis akmens aizsargā pret noskaušanu. Akvamarīns dāvina draudzību, savstarpēju saprašanu, apdomību un daiļrunību. Kā aizsardzības zīme - viens no labākiem no bojāšanas un noskaušanas un t.t. Akvamarīns dod tā īpašniekam iespēju izprast sevi un konstatēt noslēpumus, atmaskot draugu melus un apmānu.
Akmens ir ļoti derīgs slinkiem cilvēkiem – viņš nemanāmi un acumirklī dara viņus uzmanīgus un veicina vēlmi darboties. Sensenos laikos Akvamarīnu uzskatīja par laimīgu laulāto amuletu. Francijā jaunlaulātie samainījās ar Akvamarīna gredzeniem, ticot, ka pateicoties tam viņu dzīve noritēs savstarpējā mīlestībā un cieņā – tāds amulets var būt sudraba ietvarā.
[22]
Akvamarīna nēsāšana atvieglo zobu, kuņģa un aknu sāpes, nostiprina organisma aizsargspējas , palīdz pie ādas un plaušu saslimšanām, mazina alerģiskas reakcijas, labvēlīgi iespaido aknas un kuņģi. Palīdz tikt galā ar jūras slimību. Uzskata, ka tas nostiprina sirdi, noņem stresus, nervozitāti, bailes un palīdz iegūt sirdsmieru.
Mongolijas un Tibetas medicīnā šis akmens skaitās kā dvēseliskā līdzsvara stabilizators un biostimulators .
Patiesas mīlestības talismans, tas sargā draudzību un saglabā taisnīgumu. Akvamarīns sargā no bīstamām situācijām un apkrāpšanas, stiprina garīgumu un piešķir apdomību. Akvamarīns ir spējīgs savaldīt bangojošu jūru, glābj no katastrofām uz ūdens.
Kā amulets tas sargā laulāto laimi, sekmē labklājību dzīvē. Tīri gaišzils akmens paliek tikai skaidros laika apstākļos vai tad, kad saimnieka dvēselē valda miers.
Akvamarīns ir apveltīts ar pozitīvu enerģiju, kas uzlabo garastāvokli, atdzīvina prātu un izārstē slinkumu.
Kā dabīgais biostimulators akvamarīns ir derīgs burtiski visiem neatkarīgi no horoskopa un psihofiziskā stāvokļa.
Rekomendē nēsāt greznumlietas no akvamarīna, kā arī nēsāt kabatā šos skaistos kristālus.
Akmens nēsāšana kulona veidā palīdz izārstēt vairogdziedzera saslimšanas. Gredzens ar akvamarīnu ārstē ādas slimības. Auskari atbrīvo no bezmiega, galvassāpēm un nepamatotām bailēm.
Kā talismanu akvamarīnu iesaka izmantot jūrniekiem, ceļotājiem un tiem, kas nodarbojas ar zinātnisku darbu. Ar viņa palīdzību var bez piepūles atmest smēķēšanu, pārmērīgu alkohola lietošanu, aizmirst uzmācīgas bailes, piedot pāridarītājiem ne tikai ar vārdiem, bet no visas sirds. [9]
Simbolizē gudrību, drošsirdību. Stiprina garu, dod iespēju atklāt māņus. Valkāt to drīkst tikai cilvēki, kas nekad nemelo. Izvada no ķermeņa lieku šķidrumu. Dod drošību jūras ceļojumos un kaujās. Nomierina kaisles un emocijas. Palīdz ārstēt redzi un nervu sistēmu. [17]
Nosaukums "akvamarīns" cēlies no latīņu vārdiem aqua - ūdens un mannus - jūras. Minerāla un viņa paveidu citi nosaukumi: maksis-akvamarīns, cēlais berils.
Akvamarīns ir viens no berila paveidiem. Minerāla krāsa atgādina jūras ūdens krāsu, tas ir, no iezaļganas līdz tumšzilai krāsai. Dažbrīd sastopami irbenis: ar dzeltenīgu vidu un baltiem ielāsojumiem, ko sauc par hrizantēmām vai sniega zīmēm. Spīdums - stiklains.
Senatnē akvamarīns skaitījās viens no varenākajiem maģijas akmeņiem, kas ir spējīgs atmaskot jebkādu astrālu krāpšanu. Viņu izmantoja arī izgatavojot amuletus, kas atklāj iekšējo redzi, atvēsina pasijas un mierina vētras un viesuļvētras. Šis akmens palīdz īpašniekam saprast pašu parastāko notikumu noslēpumaino jēgu, dod īpašniekam apkārtējās pasaules emocionālu sapratni. Šo akmeni var nosaukt par tiesnesi un cilvēka skolotāju, tik viņš ir gudrs un taisnīgs.
Akvamarīns maina savējo krāsu atkarībā no laikapstākļiem un savējā īpašnieka garastāvokļa. Droši vien, tādēļ pirmslaikos viņu izmantoja kā savdabīgu barometru: ja akmens duļķojas un zaļo, tas nozīmē,ka vajag gaidīt vētru vai viesuļvētru, bet, ja tas pēkšņi izmaina krāsu skaidros laikapstākļos, tas nozīmē,ka tā īpašnieks atrodas sliktā garastāvoklī.
Ārstnieciskās īpašības:
Vēss gaiši zils akmens it kā “atvēsina” iekaisušu kaklu saaukstēšanās gadījumā, tā nēsāšana uz kakla palīdz cīnīties ar dažādām elpvada, mutes dobuma, smaganu un zobu infekcijām. Būdams cieši saistīts ar ūdens stihijas ietekmi, akvamarīns sakārto šķidrumu apmaiņu organismā, ūdens -sāla līdzsvaru, noņem pietūkumus, un veiksmīgi cīnās ar urīna nolaišanas traucējumiem. Pie tam, akvamarīnam ir liela ietekme uz iekšējiem orgāniem – tas uzlabo vairogdziedzera, liesas, nieru un aknu stāvokli. Akvamarīna nēsāšana atvieglo zobu, kuņģa un aknu sāpes. Efektīgs pie jūras slimības. Akvamarīns sudrabā ārstē mutes dobuma gļotādu slimības. Kaut kad skaitījās, ka tas nostiprina sirdi, palīdz pie plaušu, ādas un nervu sistēmas slimībām. Terapeitiskajā ziņā akvamarīnam piemīt nomierinoša īpašība, tas palielina urīna atdalīšanos, labvēlīgi ietekmē uz nierēm, aknām, liesu un vairogdziedzeri, līdzsvaro emocijas, palīdz noņemt stresu, atbrīvo no bailēm un fobijām.
Maģiskās īpašības:
Akvamarīnam piemīt pozitīva enerģija, tas uzlabo garastāvokli, dzisina kaisli, atklājas daiļrunība un prātošana, atdzivinā prātu un ārstē slinkumu. Nav efektīvs tiem, kas melo. Nestrādā pārmērīgi aktīviem ļaudīm - viņš noslēdzas. Nedrīkst nēsāt šo akmeni arī ļaudīm, kas ir sliecīgi pie meliem un blēdībām, - šis akmens necieš bezgodīgu rīcību. Kā talismanu akvamarīnu vajag izmantot jūrniekiem, ceļotājiem un ļaudīm, kas nodarbojas ar zinātnisku darbu. Ar viņa palīdzību var bez piepūles nomest smēķēšanu, ļaunprātīgu spirtotu dzērienu izmantošanas, aizmirst uzmācīgas bailes, piedot.
Akvamarīns dāvā draudzību, savstarpēju saprašanos, apdomīgumu un daiļrunību. Kā sargātājs - viens no labākajiem pret bojājumiem utt. Akvamarīns dod īpašniekam iespēju saprast sevi un atklāt savējās kļūdas, izprast noslēpumus, atmaskot viltus draugus un citas apkrāpšanas. Akmens ir ļoti derīgs slinkiem ļaudīm: viņš nemanot padara tos par uzmācīgi-uzmanīgiem un piešķir vēlmi darboties.
[34]
Akvamarīns – tas ir jūras braucēju talismans. Tas ir arī draudzības, taisnības un drošsirdības akmens. Tas ir labs biostimulators un stabilizators garīgam līdzsvaram. Tas palīdz noņemt nervu sasprindzinājumu. Savu saimnieku tas aizsargā no briesmām, apmelojumiem un viltības. Atvēsina cilvēka vētrainās emocijas, nodzēš naidu. Akvamarīns palīdz noņemt stresu un bailes. [20]
Ārstnieciskās īpašības!
Litoterapijā valda uzskats, ka akvamarīns spēj pastiprināt imunitāti, palīdz attīrīt organismu no šlakvielām, kā arī spēj stabilizēt nervu sistēmu un padarīt cilvēku stabilāku. Nēsājot šo akmeni uz kakla, tas palīdzēs pie vairogdziedzeru problēmām. Auskari, palīdzēs novērst galvas sāpes, palīdzēs bezmiega gadījumos un aktīvi ierobežos veģetatīvo distoniju- tieši panikas lēkmes.
Maģiskās īpašības!
Senatnē akvamarīns tika uzskatīts par spēcīgu maģijas atribūtu, kas spējīgs izjaukt jeb kādas astrālā plāna viltības, pret tā nēsātāju, tādā veidā pasargājot saimnieku! To izmantoja arī amuletos, kas palīdzēja atvērt iekšējos redzējumus un atdzesēt kaislības!
Šis akmens palīdz savam saimniekam saprast, visvienkāršākos notikumus, to dziļāko būtību. Palīdz sakārtot savu apkārtējās pasaules uztveri- kā arī vērst savu uzmanību uz cilvēces labklājību. Šis akmens maina savu toni, atkarībā no saimnieka garastāvokļa un arī no apkārtējiem laika apstākļiem. Agrāk šo akmeni izmantoja pat par sava veida barometru, ja tas kļuva dūmakains un zaļgans, tad bija gaidāma vētra! Taču, ja akmens skaidrā dienā kļūst dūmakains un zaļgans, tad pašam saimniekam ir slikts garastāvoklis.
Ko der zināt un ievērot nēsājot šo akmeni, tas ir ļoti taisnīgs akmens un neļaus tā saimniekam rīkoties negodīgi un apzināti muļķot citus cilvēkus. Cilvēkiem, kuriem ir tieksme melot, šāds akmens ir pilnībā nepieņemams, jo tas padarīs to dzīvi tikai sarežģītāku- jo akmens to necietīs un mainīs saimnieka stāvokli!
Talismani un amuleti!
Šo akmeni izmanto, kā talismanu galvenokārt jūrnieki, ceļotāji un zinātnieki. Ar tā palīdzību bez liekām problēmām var atteikties no smēķēšanas, spirtoto dzērienu lietošanas, aizmirst uzmācīgas bailes, kā arī piedot tiem, kas aizvainojuši un ne tikai vārdos, bet arī sirdī! [33]
Labs meditācijas akmens, kurš pastiprina intelektu, intuīciju un atver gaišredzības spējas
Uzlabo komunikācijas prasmes
Remdē bailes, šaubas, skumjas, vientulības sajūtu
Atslābina un nomierina nervu sistēmu
Aizsargā auru un sakārto čakras
Ārstnieciskās īpašības
Uzlabo vairogdziedzera, liesas, nieru un aknu stāvokli
Atvieglo zobu, kuņģa, aknu sāpes
Veiksmīgi cīnās ar urīna nolaišanas traucējumiem
Mazina alerģiskas reakcijas, spēcina imunitāti
Palīdz pie dažādām elpvada, mutes dobuma, smaganu un zobu infekcijām