Dūmu kvarcs, dūmakainais kvarcs, rauhtopāzs (Smoky quartz, Дымчатый кварц, Раухкварц, Раухтопаз, Дымчатый горный хрусталь, Дымчатый топаз)

Dūmu kvarcs (rauhtopāzs) – aizsardzībai un iezemēšanai. Izturības, sapņu akmens. Aizsargā no jebkāda veida apkārtējās negativitātes. Attīra enerģētiskos kanālus, neitralizē negatīvo enerģiju aurā. Ja jūtaties nelaimīgs vai sliktā noskaņojumā, dūmu kvarcs ātri uzlabos omu. Mazina datora un citu elektroierīču starojumu. Uzsūc un pārveido negatīvo enerģiju. Meditācija ar dūmu kvarcu var atnest informāciju no citām sfērām uz fizisko. Saistīts ar visuma skaņām – palīdz labāk tās uztvert (ieskaitot telepātiskās skaņas). Palīdz atklātu jūsu iekšējo būtību, ieskaujot tumšās vietas gaismā un mīlestībā, kā arī atbrīvoties no ilūzijām. Palielina pašcieņu un dzīves prieku, uzlabo organizatoriskās prasmes. Balansē ķermeņa un prāta enerģijas. Palielina intuīciju un izdzīvošanas instinktus. Mīkstina vilšanās sajūtu (tai skaitā vilšanos sevī).

Dūmu kvarcu var kombinēt ar citiem garīgās iezemēšanas akmeņiem – melno obsidiānu, apaču asarām (obsidiāna paveids), melno turmalīnu, dalmāciešu jašmu, uguns ahātu un melno kianītu. Pie garīgās pārveidošanās iesaka kombinēt ar moldavītu. Dūmu kvarcs spēcīgāk iezemē un aizsargā kombinācijā ar sugilītu.

Stiprina ķermeni, mazina sāpes un relaksē. Palīdz pret skumjām, izmisumu, depresiju, uzmācīgām idejām, krampjiem, muguras problēmām, galvas sāpēm. Stiprina nervus, sniedz enerģiju. Mazina panikas lēkmes (saasinājuma brīdī tas jāsaspiež dūrē, un domās jāvēršas pie tā pēc palīdzības) un nakts murgus. No organisma palīdz izvadīt toksīnus. Uzlabo virsnieru, nieru un aizkuņģa dziedzera funkcijas. Palīdz atmest smēķēšanu, un tikt galā ar alkoholismu. [3]

Viens no kvarca paveidiem. Akmens ir unikāls ar savu spēju izkliedēt dusmas un aizkaitinājumu. Nes veiksmi, palīdz pareizi izvēlēties draugus un mīlestību. Sargā ģimenes laimi, aizsargā no nelaimēm un noskaudumiem. Uzlabo intuīciju. Īpaši ieteicams strēlnieka zīmē dzimušajiem. [6]

Dūmainais kvarcs – viens no spēcīgākiem un varonīgākiem tumšiem akmeņiem pasaulē. Bet ja dūmaino kvarcu izmanto ar labvēlīgu apņēmību, tad viņš ir spējīgs aktivizēt pirmatnējus cilvēka instinktus, padarīt viņu par vairāk dzīves spējīgu, vīrišķību, spējīgu pārvarēt jebkurus šķēršļus. Viņš padara savu īpašnieku par seksuāli aktīvu, dzīvespriecīgu, nenogurdinošu darbā.

Mistiķi uzskata, ka dūmainais kvarcs palīdz pacelt domas no zemapziņas tumsotnes līdz apmirdzēšanas un virs samaņas apgabalam. Ne velti budisti nosauc šo minerālu par „Buddas akmeni”. Dūmainais kvarcs – viens no pašiem „enerģētiskiem” tumšiem pasaules akmeņiem.

Vecie indusi ticēja , ka viņš izved no organisma negatīvo enerģiju un izdedžus. Ka arī skaitās, ka Dūmainais kvarcs neitralizē ļaunumu un noņem aizkaitinājumu. Kā talismans Dūmainais kvarcs palīdz savam īpašniekam pārvaldīt cilvēkiem sakrāto gudrību, attīstīt dabas dotības, pievelk veiksmi, apkārtējo cilvēku simpātiju. [22]

Skaitās, ka dūmu kvarcs izārstē psihisko traucējumu smagās saslimšanas: depresiju, uzmācīgas idejas, tieksmi pēc pašnāvības. Tādēļ, lai izdziedētos no šīm kaitēm, kristālu vajag nēsāt līdzi un slimības saasinājuma momentā saspiest viņu dūrē, domās vēršoties pie viņa pēc palīdzības. Rauhtopaz palīdz tikt galā ar tādām saslimšanām, kā alkoholisms, narkomānija. Palīdz vieglāk mest pīpēšanu.

Ļaudis ticēja, ka minerāls ir spējīgs pievilkt un noturēt sevī pašus draudīgākos ļaunuma spēkus, tādēļ viņu bieži izmantoja melnas maģijas rituālos. Ar akmens palīdzību nekromani izsauca mirušo garus. Burvji caur kvarca kristālu sūtīja ļaunumu uz ļaudīm, pakļāva tos savējai gribai. Zīlnieki un orākuli meditēja ar minerālu un minēja tuvākus notikumus. Viduslaiku rokrakstos apraksta dažādus maģiskus izmēģinājumus, kuras pavadīja ar dūmu kvarcu. Ar akmens palīdzību alķīmiķi mēģināja apjēgt Visuma noslēpumus, atšifrēt signālus, kas tika sūtīti uz Zemi no Kosmosa. Šajās grāmatās aprakstījās «tumšu» akmens spēju izmantošanas bīstamība. Hronisti apgalvoja, ka dūmu kristāls (ja viņu izmanto ļaužu kaitējumam) ir spējīgs sagrozīt priekšstatu par realitāti, pievilkt pie cilvēka augstu stāvošo seju nežēlastību, var pat pakļaut savējo īpašnieku ļaunuma spēkiem, kurus akmens koncentrēja sevī melnas maģijas seansu laikā. Dūmu kvarcs, ja viņa enerģiju un spējas pievērst labumam, aktivizē pirmatnējus cilvēka instinktus, padara viņu par dzīvesspējīgāku, nelokāmu, vīrišķīgu, spējīgu pārvarēt jebkuru šķērsli. Viņš dara savējo īpašnieku seksuāli aktīvs, dzīvespriecīgs, nenogurdināmu darbā. Astrologi skaita, ka rotājumu no dūmu kvarca vajag nēsāt tikai ļaudīm, kas ir dzemdēti zem Svaru un Skorpiona zīmēm. Visām pārējām zodiaka zīmēm nēsāt šo akmeni nevajag — var tikai izmantot viņu ārstnieciskos mērķos un radošās iztēles attīstībai. Aizliegts viņu nēsāt Vēžiem. Tāpat skaitās, ka rotājumi no dūmu kvarca neitralizē niknumu un noņem kaitinājumu. [23]

Akmens cilvēkiem, kuri piedzīvojuši vilšanos reālajā dzīvē, kā arī narkomāniem. Palīdz aizbēgt no reālā, aktivizējot īpašnieka fantāziju, aizvieto narkotikas un tādēļ palīdz ārstēt narkomāniju, palīdz iziet no depresijas un atturēties no narkotiku lietošanas. Ļoti stiprs enerģijas ģenerators. Dod Kundalini enerģiju, veicina organisma attīrīšanos un detoksikāciju caur 1.čakru. Stiprina fizisko ķermeni, attīra kanālus, veicina iztēli un ticību saviem spēkiem.

Veicina spējas pareizi tulkot sapņus. Traucē paredzēšanai. Palīdz attīrīt organismu no nevajadzīgām vielām. Uzlabo virsnieru, nieru, un aizkuņģa dziedzera funkcijas, līdzsvaro seksuālo enerģiju. Palīdz izvadīt no smalkā un fiziskā ķermeņa negatīvo pataloģisko enerģiju, izkliedēt dusmas, aizkaitinājumu un skaudību, palīdz atslābināties, noņemt spriedzi, stresu un sāpes, turot to plaukstā kamēr paliek silts, vai uzliekot to katrā plaukstā pa vienam un turot ar spicēm uz augšu.

Nes veiksmi, palīdz pareizi izvēlēties draugus un mīlestību. Palīdz pasargāt ģimenes laimi no sliktiem cilvēkiem, nelaimēm un ļaunas acs. Uzlabo intuīciju un garastāvokli, ārstē no bezmiega. [17]

Skaitās, ka dūmu kvarcs izārstē psihisko traucējumu smagās saslimšanas: depresiju, uzmācīgas idejas, tieksmi pēc pašnāvības. Tādēļ, lai izdziedētos no šīm kaitēm, kristālu vajag nēsāt līdzi un slimības saasinājuma momentā saspiest viņu dūrē, domās vēršoties pie viņa pēc palīdzības.

Rauhtopāzs palīdz tikt galā ar tādām saslimšanām, kā alkoholisms, narkomānija. Palīdz vieglāk mest pīpēšanu.

Agrākos laikos dūmu kvarcs skaitījās viens no visvarenākiem tumšajiem akmeņiem. Ļaudis ticēja, ka minerāls ir spējīgs pievilkt un noturēt sevī pašus draudīgākos ļaunuma spēkus, tādēļ viņu bieži izmantoja melnas maģijas rituālos. Ar akmens palīdzību nekromāni izsauca mirušo garus. Burvji caur kvarca kristālu sūtīja ļaunumu uz ļaudīm, pakļāva tos savējai gribai. Zīlnieki un orākuli meditēja ar minerālu un minēja tuvākus notikumus. Viduslaiku rokrakstos apraksta dažādus maģiskus izmēģinājumus, kuras pavadīja ar dūmu kvarcu. Ar akmens palīdzību alķīmiķi mēģināja apjēgt Visuma noslēpumus, atšifrēt signālus, kas tika sūtīti uz Zemi no Kosmosa. Šajās grāmatās aprakstījās «tumšu» akmens spēju izmantošanas bīstamība. Hronisti apgalvoja, ka dūmu kristāls (ja viņu izmanto ļaužu kaitējumam) ir spējīgs sagrozīt priekšstatu par realitāti, pievilkt pie cilvēka augstu stāvošo seju nežēlastību, var pat pakļaut savējo īpašnieku ļaunuma spēkiem, kurus akmens koncentrēja sevī melnas maģijas seansu laikā. Dūmu kvarcs, ja viņa enerģiju un spējas pievērst labumam, aktivizē pirmatnējus cilvēka instinktus, padara viņu par dzīvesspējīgāku, nelokāmu, vīrišķīgu, spējīgu pārvarēt jebkuru šķērsli.

Viņš dara savējo īpašnieku seksuāli aktīvu, dzīvespriecīgu, nenogurdināmu darbā.

Astrologi skaita, ka rotājumu no dūmu kvarca vajag nēsāt tikai ļaudīm, kas ir dzimuši zem Svaru un Skorpiona zīmēm. Visām pārējām zodiaka zīmēm nēsāt šo akmeni nevajag — var tikai izmantot viņu ārstnieciskos mērķos un radošās iztēles attīstībai. Aizliegts viņu nēsāt Vēžiem.

Tāpat skaitās, ka rotājumi no dūmu kvarca neitralizē niknumu un noņem kaitinājumu. [18]

Tas ir dzidrs kristāls ar tumšu dūmakainu krāsu. Tas ir ļoti spēcīgs un tā tumšums nav negatīvs, tas attēlo noslēpumaino. Šis kristāls, dažreiz saukts par dūmakaino topāzu, var palīdzēt pacelt apziņu augstākā līmenī. Tas ir nopietns akmens, ļoti tuvs zemei pēc savas dabas, un tas palīdz attīstīt abstrakto domāšanu. Tā dziedināšanas spējas ir neierobežotas, jo tas izstaro virsskaņas frekvences, kurām piemīt ārkārtēji liels dziedināšanas spēks – kā neredzams lāzera stars – kas izlaužas cauri mums. Man ir viens dūmakainais kristāls, ko es izmantoju dziedināšanā. Vajag tikai saņemt tā starojumu – tam pat nav jāpieskaras cilvēka ādai – tomēr cilvēks jūt tā elektrisko lādiņu nekavējoties. Tas nes sevī Saturna stabilitāti, tomēr tas arī atslābina un nomierina. Tas simbolizē zemapzināto, iņ, sievišķo, kreiso pusi, intuīciju (kad gaisma un apskaidrība iznirst no tumsas). Atlantīdā tas tika izmantots kā centrālais enerģijas punkts, un šajā dzīvē tas palīdz mums piekļūt saviem visdziļākajiem un tumšākajiem nostūriem, lai iznestu no tiem gaismu un spēku, ko simbolizē šis akmens. [9]

Nosaukums "Dūmakainais kvarcs" radies no agrāka nosaukuma - "rauhtopāzs" (no vācu vārda much - dūmi). Minerāla un tā paveida citi nosaukumi: rauhtopāzs, morions, jenota kvarcs, kerngorms, dūmakainais kalnu kristāls, dūmakainais topāzs.

Dūmakainais kvarcs ir viens no kvarca paveidiem. Minerāla krāsa mēdz būt zeltaini-brūna, gaiši pelēka,tumši-brūna. Spīdums - stiklains.

Ārstnieciskās īpašības:

 • Uzskata, ka dūmakainais kvarcs ārstē psihisku traucējumu smagus veidus: depresiju, uzmācīgas idejas, tieksmi uz pašnāvību. Tādēļ, lai izārstētos no šīm kaitēm, kristālu vajag nēsāt līdzi un slimības saasinājuma momentā saspiest viņu dūrē, domās vēršoties pie viņa pēc palīdzības. Minerāls palīdz tikt galā ar tādām saslimšanām, kā alkoholisms, narkomānija. Palīdz vieglāk atmest smēķēšanu.
 • Uzskata, ka dūmakainais kvarcs ārstē psihisku traucējumu smagus veidus: depresiju, uzmācīgas idejas, tieksmi uz pašnāvību. Tādēļ, lai izārstētos no šīm kaitēm, kristālu vajag nēsāt līdzi un slimības saasinājuma momentā saspiest viņu dūrē, domās vēršoties pie viņa pēc palīdzības. Minerāls palīdz tikt galā ar tādām saslimšanām, kā alkoholisms, narkomānija. Palīdz vieglāk atmest smēķēšanu.
 • Dūmakainais kvarcs iedarbojas uz kundalīnī čakru, attīra apziņu, atbrīvo no iekšējiem kompleksiem.

Maģiskās īpašības:

 • Agrākos laikos dūmakainais kvarcs skaitījās viens no pašiem varenākajiem tumšajiem akmeņiem. Ļaudis ticēja, ka minerāls ir spējīgs pievilkt un noturēt sevī pašus draudīgākos ļaunuma spēkus, tādēļ viņu bieži izmantoja melnās maģijas rituālos.
 • Ar akmens palīdzību nekromanti izsauca mirušo garus.
 • Burvji caur dūmakainā kvarca kristālu sūtīja bojājumus uz ļaudīm, pakļāva tos savējai gribai.
 • Zīlnieki un orākuli meditēja ar minerālu un atminēja nākotnes notikumus. Viduslaiku rakstos ir aprakstītas atšķirīgas maģiskas pieredzes, kuras veica ar dūmakaino kvarcu. Ar akmens palīdzību alķīmiķi mēģināja saprast Visuma noslēpumus, atšifrēt signālus, kas tika sūtīti uz Zemes no Kosmosa. Šajās grāmatās aprakstījās "tumšo" akmens izmantošanas bīstamība. Rakstu rakstītāji apgalvoja, ka dūmakainais kristāls (ja viņu izmantot ļaužu kaitējumos) ir spējīgs sagrozīt priekšstatu par realitāti, pievilkt pie cilvēka augstu stāvošo personu nežēlastību, var pat pakļaut savējo īpašnieku ļaunuma spēkiem, kurus akmens koncentrēja sevī melnas maģijas seansu laikā.
 • Dūmakainais kvarcs, ja tā enerģiju un spējas pievērst labumam, aktivizē pirmatnējos cilvēka instinktus, padara viņu par dzīvesspējīgāku, nelokāmu, vīrišķīgu, spējīgu pārvarēt jebkādu šķērsļus. Tas padara savējo īpašnieku seksuāli aktīvu, dzīvespriecīgu, nenogurdināmu darbā.
 • Kā talismans dūmakainais kvarcs palīdz savējam īpašniekam apgūt gudrību, kuru uzkrājusi cilvēce, attīstīt spējas, piesaista veiksmi, panākumus, apkārtēju ļaužu simpātijas.
[34]

Dūmu kvarcs – izvada toksīnus no organisma un palīdz attīrīties. Uztur prāta skaidrību, domu lidojumu. Aizsargā no radiācijas un ķīmijas terapijas kaitīgās ietekmes. Neitralizē negatīvu ietekmi. [20]

 • Pasargā māju no negatīvās enerģijas, neitralizē radiāciju ap televizoru, datoru, mobilo telefonu un citām elektroniskajām iekārtām
 • Viens no efektīgākajiem “iezemējošiem” akmeņiem
 • Neitralizē negatīvo enerģiju cilvēka aurā
 • Veicina organisma attīrīšanos un detoksikāciju
 • Mazina stresu un uztraukumu, atbrīvotajā vietā nesot dvēseles mieru
 • Ļoti stiprs enerģijas generators
 • Ļauj atstāt pagātnē to, kas šobrīd mums vairs nav vajadzīgs
 • Palielina koncentrēšanās spējas un uzlabo komunikāciju ar cilvēkiem
 • Novērš negatīvas domas un šaubas
Ārstnieciskās īpašības
 • Ārstē slimības, kas radušās radiācijas vai ķīmijas terapijas rezultātā
 • Mazina sāpes, labvēlīgi iedarbojās uz muskuļiem
 • Stiprina nervu sistēmu un muguru
 • Uzlabo virsnieru, nieru un aizkuņģa dziedzera funkcijas
[26]
SaderBrūnais turmalīns[5], Čaroīts[5], Danburīts[5], Gagāts[5], Sarkanais kalcīts[5], Sfalerīts[5]
Krāsa Pelēka[5][30], Melna[5][30], Brūna[5][37][30][4][2], Tumši brūna[37]
Spīdums Stikla[30][58]
Caurspīdīgums Caurspīdīgs[2][30][37], Necaurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[30][37]
Akmens Unakīts[37]
Cietība 7[37][56][58]
Čakra 1. saknes Muladhara[3][7][4][58], 2. krusta kaula, sakrālā[3], 3. saules pinuma Manipuru[3][4]
Vibrācija 8[3][4], 2[3][4]
Stihija Ēters[7], Gaiss[7], Uguns[7], Zeme[3][7]
Zodiaks Mežāzis (Capricorn)[3][7][4][58], Strēlnieks (Sagittarius)[4], Skorpions (Scorpio)[7][4], Svari (Libra)[5]
Planētas Plutons[7]
Ercengelis Jofiels[3]
Enerģija Dziedināšanas[5], Naudas[5], Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7], Spēju[5], Uzņēmīgā Iņ (uzņem enerģiju)[58]
Kaites Vēders[4], Vēzis[4], Sāpes[4], Saprast nāvi[4], Stress[58], Radiācija[4], Pēdas[33][4], Prostatīts[58], Neauglība[4], Nieres[33][4], Nieru slimības[9], Mioma dzemdes[58], Murgi[4], Fiziskais līdzsvars[4], Līdzsvars[4], Kājas[4], Kārpas[4], Ķermenis[4], Ķīmijterapija[4], Kuņģis[9], Galvassāpes[4], Gurnu sāpes[4], Zemes dziedināšana[4], Aizkuņģa dziedzeris[4], Atbrīvo no toksīniem[4], Audzēji[4]
Emocionālā ietekme Sagatavotība[4], Stress[4], Depresija[4], Aizvainojums[4]
Garīgā ietekme Sagatavotība[4], Vairo \ stimulē sapņus[4], Elektomagnētiskais piesārņojums[4], Izkliedēt negāciju[4], Balansē jaņ[4], Zemes dziedināšana[4], Auras aizsardzība[4], Auras tīrīšana[4], Psihiskā aizsardzība[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[58][30][4]
Blīvums (g/cm3) 2,5 - 2,6[58], 2,6[56], 2,7[37]
Atradnes ASV[37], Birma[37], Bolīvija[37], Brazīlija[37][4], Kenija[37], Lielbritānija[37], Madagaskara[37], Mozambika[37], Šrilanka[37]
Komentāri
Pievienot komentāru