Avanturīns, Zelta smiltis (Aventurine, Adventurine, Avanturine, Aventurine Quartz, Greenlandite, Indian Jade, Авантюрин)

Avanturīns, saukts arī par zelta smiltīm, ir dažādu krāsu - zaļas, zilas, brūnas un oranžas- kvarcs ar iekļautām citu minerālu zvīņām. Avanturīns palīdz savam īpašniekam uzturēt priecīgu garastāvokli un mundru garu, novērš nemieru un bailes. Jau senatnē magi un dziednieki šo akmeni rekomendēja kā talismanu naudas un veiksmes piesaistīšanai. [6]

Avanturīns nomierina dusmu un ātro dusmu gadījumā,padara pacietīgu un ļoti labi palīdz aizmigšanas traucējumu gadījumā.Veicina atslābināšanos,piešķir nosvērtību un vispārēji līdzsvaro.pozitīvi iedarbojas psihisomatisko saslimšanu gadījumā.Sniedz vairāk humora izjūtas un jautrības.fiziski avanturīns stimulē tauku vielmaiņu un pazemina holesterīna līmeni.Īpaši labi iedarbojas ādas saslimšanas gadījumos-pinnes,ādas iekaisumi,ādas alerģijas,izsitumi u.t.t. Stiprina saistaudus,veicina sirds reģenerāciju un mazina sāpes. Avanturīns palīdz pret alerģiju, bronhītiem, sirds-asinsvadu saslimšanām, pazemina asinsspiedienu, sekmē ātru brūču sadzīšanu. Austrumos uzskata, ka tas stimulē sirds čakru, uzlabo redzi, noņem nervu spriedzi.Ārstnieciskos nolūkos avanturīnu nēsā kā aproces vai uz kakla kreļļu veidā. Avanturīns var kļūt par brīnišķīgu palīgu mīlas lietās. Tāpat to var nosaukt par "mūzu", tā kā viņš dod iedvesmu un radošāki kļūst rakstnieki, gleznotāji, muzikanti. [9]

Palīdz saglabāt patīkamu garastāvokli, iedveš optimismu, modina pārliecību par sevi.Normalizē garastāvokli, nomāc nemieru un baiļu sajūtu. Palīdz atrast pareizo problēmu atrisinājumu. Rada priecīgu, laimīgu noskaņojumu, uztur gara možumu un domai piešķir skaidrību. Noder kā talismans naudas piesaistīšanai, pasargā no lētticības, kas var novest pie materiāliem zaudējumiem un veselības problēmām. Ārstē kaklu, plaušas, ādu, acis, nervus, sadziedē brūces, atdzīvina jaunības degsmi. Uzlabo asins sastāvu, ādas stāvokli, palīdz pie pūtītēm, ekzēmas, alerģijas, matu izkrišanas. Attīsta muskuļu audus. Zaļais avanturīns stimulē sirds čakru, iedod prātam un redzei asumu, nostiprina intelektu.Veicina personības karjeru un radošu attīstību.

Nedrīkst nēsāt ilgi, tikai ¼ no mēness cikla, labāk 3. mēness ceturksnī. Dabiskā akmens īpašības piešķir arī tā stikla imitācijai. [17]

Uzlabo garastāvokli, dod možu garu un piešķir optimismu, vairo ticību sev, nes veiksmi. Akmens ieteicams šādām zodiaka zīmēm: vērsis, vēzis, jaunava. [18]

Lai atšķirtu avanturīnu no citiem minerāliem, nepieciešams noteikt sīku spīdumu un zvīņu esamību. Dažbrīd minerāls var izpaust vāju irrizāciju (optisks effekts, kas piemīt dažiem minerāliem, varavīksnes krāsu mirdzumu izskatā, spilgtā gaismā, īpaši pēc pulēšanas). Apkrāsoti avanturīni parasti ir dzeltenā, zaļā, brūnā, zilā, ķiršu un melnā tonī. Avanturīnu izseni ieguva Ķīnā, kur viņu sauca par imperatoru akmeni. Eksistē arī citi minerāla nosaukumi: belorečīts, Indijas žads, dzirkstelīte, taganaīts, fuksīts.

Veidi:

 • Zaļais avanturīns: uzskata, ka zaļais avanturīns sniedz komfortu un var izdziedināt ievainotu sirdi, kā arī bloķē negatīvas vibrācijas, kas iziet no tādiem elektriskiem priekšmetiem kā televizors un dators.
 • Tumši brūnas krāsas avanturīns: labvēlīgi iespaido divas apakšējās čakras, tāpat veicina pašsajūtas uzlabojumu pie nervu sistēmas saslimšanām, palīdz pie alerģijām un matu problēmām, atpestot no to izkrišanas. Vajag nēsāt gredzenā uz vidējā pirksta.
 • Puscaurspīdīgas krāsas avanturīns: sniedz dzīvē pretmīlestību, atmodina spēju sapņot, veicina iztēli un fantāziju tiem, kuru darbība ir saistīta ar mākslu, saasina skaistumu Svariem, Lauvām, Dvīņiem.
 • Zilais avanturīns: palīdzēs sasniegt nospraustos mērķus. Sniedz kopēju stiprinošu iedarbību. Zilas krāsas minerāls vislabāk der radošajiem ļaudīm, atklājot to potenciālu, viņš palīdzēs panākt atzinību. Zilais avanturīns ir spēcīgs mentāls dziednieks.
 • Brūnais avanturīns: ar iesarkanu nokrāsu izdziedina psiholoģiskas traumas, kas ir iegūtas uz seksuāla pamata.

Ārstnieciskās īpašības:

 • Ārstnieciskos mērķos nēsā uz plaukstas pamatnes vai uz kakla kreļļu veidā. Uzskata, ka viņš palīdz tikt galā ar alerģiju, bronhītiem, sirds-asinsvadu saslimšanām, pazemina spiedienu, sekmē ātru brūču sadzīšanu.
 • Austrumos uzskata, ka avanturīns stimulē sirds čakru, uzlabo redzi, noņem nervu spriedzi. Īpaši labi akmens palīdz, ja viņu izmantot kā masāžu bumbiņas.
 • Avanturīnu lieto pie asinsvadu slimībām. Viņš ārstē neiralģiju un saaukstēšanās, noņem kārpas.
 • Avanturīns atbrīvo īpašnieku no bailēm un trauksmēm, īpaši nervu izcelsmes, nomierina jebkādas fobijas.
 • Palīdz pie ādu saslimšanu visiem veidiem, pasargā no matu izkrišanas.
 • Labi saskan ar lazurītu ārstējot bailes, nemieru, ar sarkaniem un dzeltaniem akmeņiem - lai noņemtu sirds sāpes un normalizētu spiedienu.

Akmens uzlējums:

Var izmantot uzlējumu uz akmens. Tam akmeni vajag ne mazāk kā uz astoņām stundām ielikt aukstā ūdenī un nolikt ūdeni prom no saules gaismas. Akmeņu uzlējumu lietošana dod tādu pašu efektu, kā viņa nēsāšana. Tomēr, izdzerot akmens ūdeni jūs ātri uzņemat akmens enerģiju, piesātināties ar to. Katram akmenim ir savējā garša. Jūs variet noteikt, kāds uzlējums no kāda akmens jums vairāk patīk - var tas būs avanturīns vai serdoliks, vai nefrīts - mēģiniet atšķirīgus akmens veidus, kamēr neatradīsiet tos akmeņus, kuri labvēlīgi iedarbojas individuāli uz jums. Dažādos dzīves periodos jums var patikt atšķirīgi akmeņi.

Maģiskās īpašības:

 • Pirmslaikos uzskatīja, ka avanturīns pa tiešo ir saistīts ar Mēness maģiju un viņa mainīgo iedarbību uz cilvēku piedēvēja šai saiknei. Mēness iespaido cilvēku dažādi. Pirmkārt, atkarībā no fāzes, kurā tas atrodas (augoša, pilna, dolstoša, tumša); otrkārt, atkarībā no cilvēka tipa un rakstura, ieskaitot viņa personiskos astroloģiskos raksturojumus (gads, stunda, dzimšanas mēnesis; zodiaka zīme zem kuras viņš piedzimis; planētu stāvoklis lunāras ietekmes laikā utt.). Tieši tādēļ eksistē divi pretēji uzskati par to, kādu iedarbību atstāj avanturīns uz savējo īpašnieku.
 • Vieni apgalvo, ka minerāls palīdz azarta spēlēs, bet ļaunprātīga šīs palīdzības izmantošana var novest pie nopietniem materiāliem zaudējumiem, līdz pat pilnīgai izputināšanai. Citi sauc avanturīnu par "tīras mīlestības starpnieku" un tic, ka viņš piesaista pie savējā īpašnieka sirsnīgu iecerētā pieķeršanos. Bet vienu un otri tic vienam - šis akmens saasina pozitīvās cilvēka emocijas: uzlādē ar optimismu, pašpārliecinātību, sniedz prāta skaidrību un uzlabo garastāvokli. Tomēr nevajadzētu domāt, ka jebkurš cilvēks, kas uzliks avanturīnu, nekavējoties kļūs veiksmīgs un dzīvespriecīgs. Šo akmeni var nēsāt ļaudis, kas neieņem augstus posteņus, kurus neapgrūtina ģimene, tas ir tie, uz kā negulstās liela atbildība, piemēram, bērni līdz sešpadsmit gadiem.
 • Avanturīns var kļūt ar brīnišķīgu palīgu sirds lietās.
 • Šo akmeni tāpat var nosaukt par "mūzu", jo viņš izsauc iedvesmu un radošus uzplūdus rakstniekiem, gleznotājiem, muzikantiem.
 • Lieliskais akmens avanturīns palīdz "pieradināt" veiksmi, sargā no nepatīkamām nejaušībām. Tiem, kas sāk kaut kādu jaunu lietu, atver savējo biznesu vai dodas ceļojumā, būtu labi pie sevis nēsāt šo akmeni un nešķirties ar viņu nekādos apstākļos Var vienkārši nēsāt kabatā, makā vai somā neapstrādāta avanturīna nelielu gabalu.
 • Pērkot avanturīnu, ņemiet iepatikušos un neskopojieties. Tikai tāds akmens atnesīs veiksmi. Nopērkot akmeni, nēsājat viņu pie sevis dažus mēnešus un nerādiet apkārtējiem, itkā pieradiniet viņu pie sevis. Kad adaptācijas laiks paies, esat pārliecināti: jūsu uzticamais aizsargs - avanturīns kurš mirgo ar zelta dzirkstelēm - vienmēr palīdzēs grūtā situācijā.
 • Avanturīns ir kaisles, mistisku atklāsmju un negaidītu rīcību un lēmumu talismans. Viņš dod īpašniekam dziļumu un emocionālu tīrību. Tiek uzskatīts, ka Eiropā dabisko avanturīnu ieveda Indijas tirgoņi ar dārgakmeņiem, kas uz personīgās pieredzes pārliecinājušies par šī akmens spēju piesaistīt veiksmi. Avanturīns (īpaši kvarca) attīra ēterisko, emocionālo un mentālo ķermeņi un vidi ap īpašnieku. Rada laimīgu un priecīgu garastāvokli, harmonizējot ķermeni un dvēseli. Īpaši labvēlīgs arī ļaudīm kas grib nomest nevajadzīgas atbildības kravu, kurus uztrauc atmiņas un sapņi par sirdsapziņu.
 • Kā amulets avanturīns sargā no bojājumiem.
 • Avanturīns ir uzņēmīgu ļaužu, jūrnieku un ceļotāju, biznesmeņu un baņķieru akmens - visu to, kas nebaidās riskēt un tic savējai veiksmei.
 • Avanturīna īpašnieks top neatkarīgs.
 • Tāpat, avanturīns var palīdzēt maģijas, astrālo pasauļu, paranormālo spēku noslēpumainajos pētījumos.
 • Ja jums nepieciešams atbrīvoties no sastinguma dzīvē, piesaistīt priecīgus notikumus, interesantus momentus - akmens piesaistīs to jūsu ikdienā.
 • Meditācija ar avanturīna piramīdu dod dziļuma, siltuma un mūžības izjūtu.
 • Meditatīvās praksēs veicina radošo redzējumu, stimulē kakla un sirds čakras, bet bīstams pie "Trešās acs atvēršanas mēģinājuma" - var rasties galvassāpes, ievērojami miega traucējumi, bezmiegs. Viņu nevajag lietot darbā ar kundalīnu enerģiju. Var rasties psihiski traucējumi.
 • Izmanto, lai radītu sietu ap dārziem un ēkām cīņā ar homeopātisko stresu. Ja nēsāt avanturīnu, viņš nomāks elektromagnētisko smogu un aizsargās no ekoloģiskiem piesārņojumiem. Piestiprināts pie mobilā telefona, viņš sargās no izstarojuma. Šis kristāls izlādē negatīvas situācijas.
 • Psiholoģiskā līmenī nostiprina līdera īpašības un izlēmību. Viņš māca līdzcietībai un līdzjūtībai, atbalsta neatlaidību. Viņš ļauj jums atgriezties pagātnē un atrast patoloģiska stāvokļa avotus. Samazina stostīšanos un atvieglina nopietnas neirozes, veicinot to cēloņu atklāsmi. Nomierina dusmas un aizkaitinājumu. Stimulē emocionālu atjaunošanos.

Spēka vārdojums.

Tu, kritušais pa nakti uz Zemi,
Atceries savu spēku!
Tu, glabājošais robežu, zināšanu atslēgas,
Atklāj savu bezgala dziļo būtību!
Dod veiksmi,
Dod laimi,
Dod atklāsmes!
Atveras avanturīna spēks,
Aizsargā no sitieniem mani (jūsu vārds)!
Lai notiek tā!

Ja jums ir vajadzīga veiksme un jūs tādēļ pirmkārt griežaties pie šī akmens spēka, tad vārdojums jāskaita 17 reizes, bet, ja jums ir vajadzīgs viņa dziednieciskais vai maģiskais spēks, - 16.

Aizsardzības vārdojums.

Tu tas, kas zina.
Tu tas, kas dod.
Tu tas, kas aizsargā.
No manis (jūsu vārds) uz mūžiem ļaunu likteni novērs,
No nelaimes mani (jūsu vārds) pasargā!

Lai notiek tā!

Vārdojumu skaita 35 reizes.

Avanturīna mantra.

Goue ulon motiz entave

Skaita 8, 16, 25, 32 reizes.

Ja jūs skaitāt mantru, griežoties ar seju uz austrumiem, enerģija, jūsu izsauktā, postīs jūsu tagadni, lai dzīvē notiktu ātras pārmaiņas.

Ja uz rietumiem, jūs var ''savirpināt'' personīgās emocijas, var būt daudz aizvainojumu un asaru, bet reizē ar to atnāks zināšanas un atklāsmes, palielināsies jūsu domas spēks.

Uz ziemeļiem - šis Spēks dod iespēju nostiprināt materiālu labklājību.

Uz dienvidiem - dod valdzinājumu, pievilcību un bieži - veiksmi spēlēs.

Avanturīna dvēseles (gara) vārdojums.

Uzzīmē apli, kura centrā liek akmeni, un pa četrām debespusēm liekas Stihiju Spēka priekšmeti.

Tu, glabājošais atslēgas
Ar dzīvu un mirušu ūdeni!
Tu, atverošais laika robežas!
Atver šī akmens spēku!
Dod viņam mūžīgu varenību, veiksmes velti!
Dzīvs ūdens no debesīm, lai līst,
Fortūnas Ritenis pret mani laimi pagriezīs-
Jaunai laimei,
Jaunai dzīvei,
Jaunam spēkam
Kopā ar avanturīnu,

Lai notiek tā! [34]

Jau sen tiek uzskatīts kā laimes talismans, kuru nēsā, lai saglabātu priecīgu noskaņojumu. Šis akmens palīdz cilvēkam atgriezt modrumu un prāta skaidrību. Paaugstina savam saimniekam optimismu un būt pārliecinātam pašam par sevi. Šo akmeni arī uzskata par „mīlestības akmeni”, jo tas „pievelk” savstarpējās simpātijas.

Avanturīns simbolizē daiļrades pacēlumu. Meditācija ar piramīdu no šī akmens dod dziļas sajūtas, siltumu un mūžības pieskārienu. [20]

 • Novērš stresu, nomierina ķermeni un prātu, normalizē miegu
 • Nēsājiet sev līdzi kā harmonijas akmeni
 • Atver radošo potenciālu, stiprina līdera īpašības un izlēmību
 • Veiksmes akmens kurš sekmē labklājību
 • Regulē augšanu no dzimšanas līdz 7 gadiem
 • Piestiprināts pie mobilā telefona tas pasargā no starojuma
 • Aizsargā no ekoloģiskā piesārņojuma un elektromagnētiskā smoga
 • Aizsargā sirds čakru, sargājot sirds enerģiju no garīga vampīrisma
 • Spēcīga saikne ar dabas garu valstību, kādēļ to izmanto aizsargrežģu veidošanā apkārt dārziem vai ēkām
Ārstnieciskās īpašības
 • Stimulē vielmaiņu un pazemina holesterīna līmeni
 • Eliksīra veidā ārstē ādas slimības un palīdz pret kārpām
 • Mazina stostīšanos un atvieglo neirozes
 • Palīdz atgūties pēcslimību periodā
 • Uzlabo sirdsdarbību, asinsriti
 • Atvieglo migrēnu un atpūtina acis
 • Pazemina un regulē asinsspiedienu
 • Ārstē virsnieres, plaušas, sirdi
[26]
VarietāteBaltais avanturīns[2], Brūnais avanturīns[2], Dzeltenais avanturīns[2], Oranžais avanturīns[2], Rozā avanturīns[2], Sarkanais avanturīns[2], Zaļais avanturīns [2], Zilais avanturīns[2]
Ļoti saderLazurīts[17], Tirkīzs[17]
SaderPērles[17], Safīrs[17], Ametists[17]
NeitrālsDzeltenais topāzs (zeltītais)[17], Melnais ahāts[17]
Galīgi nesaderHematīts[17], Malahīts [17], Obsidiāns[17], Onikss[17], Sardoniks[17]
Krāsa Zila[4], Zaļa[4][37], Ķiršu[14], Sarkana[4], Rozā[14], Gaiši pelēka[14], Persiku[4], Medus[14], Dzeltena[4], Ķieģeļu[14], Sarkani brūna[37], Zeltaini brūna[37], Balta[4][14]
Caurspīdīgums Necaurspīdīgs[37], Puscaurspīdīgs[37]
Spīdums Stikla[58]
Cietība 6 - 7[58], 6,5 - 7[37]
Čakra 4. sirds (Heart) Anahata[26], Aktivizē visas[4], Čakras atkarībā no krāsas[4]
Vibrācija 7[4], 3[26]
Stihija Uguns[7], Zeme[26]
Zodiaks Jaunava (Virgo)[7][58], Vēzis (Cancer)[7][58], Vērsis (Taurus)[7][58], Auns (Aries)[4]
Planētas Neptūns[7], Saule[7]
Enerģija Projektīvā Jan (izdala enerģiju, aktivizē)[7][58]
Kaites Vēdera sāpes[9], Tīmuss[33], Trieka[4], Smadzenes[4], Pinnes[9], Psoriāze[9], Pūtītes[9], Matu izkrišana[9][58], Muguras sāpes[9], Muskuļi/skelets[4], Elektomagnētiskais piesārņojums[4], Elpošanas sistēma[58], Pārēšanās[9], Dermatīts[58], Caureja[18], Brūču dzīšana[58], Āda[4], Aizcietējums[9][18], Alergijas[9], Apetītes trūkums[9], Asinsrite[58], Asinsrites sistēma[58], Astma[9], Paaugstināts asisnsspiediens[58], Pazemināts asinsspiediens[9]
Emocionālā ietekme Atslābinājoši[4]
Garīgā ietekme Labklājība[4], Samazina negatīvo enerģiju[4], Bagātība[4]
Minerālu klase Silikātu minerāls[4]
Ķīmiskā formula SiO2, silīcija dioksīds[2], SiO2, silīcija dioksīds ar piemaisījumiem[4]
Blīvums (g/cm3) 2,6[58], 2,6 - 2,7[37]
Atradnes ASV[2][58], Austrālija[58], Austrija[2][37][58], Brazīlija[2][58][4], Čīle[58], Dienvidāfrika[2], Indija[2][37][4], Kanāda[4], Ķīna[58][4], Krievija[2][4], Norvēģija[58], Slovakija[2], Spānija[58][2], Tanzānija[2], Vācija[2]
Pašreiz pārdošanā www.litoterapija.com
Komentāri
Pievienot komentāru